UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Ludzie takie to były czasy albo powołanie do wojska albo kula w łeb. A co Wy teraz robicie?? Większość dostaje powołanie do służby do rezerwy i 45% od razu bierze zwolnienia !!!! Pomyslcie jakby za każde nie stawiennictwo byłaby kula w łeb lub więzienia, tacy mądrzy a sami byście że strachu poszli Teraz jeden drugiego by pobił za głupie spojrzenie, nie mówiąc o tym jakby można było broń mieć. Lepiej patrzcie na siebie że jeden drugiego by zabił za zle6 zaparkowane auto a nie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  8
  Aleks12@wp(2021-10-01)
 • @Aleks12@wp - Dokładnie tak, teraz mam wrażenie patrząc na ludzi że są dużo gorsi. A czytając tych co chcą osądzać babcie która dobija do 100 to jakiś szok. Zbrodni tamtych im nikt nie zapomni ale taka młoda 18 nie miała może innego wyjścia inaczej sama by wylądowała w obozie za niewykonanie rozkazu - nie było nas tam to co nam oceniać innych. Jak jej nie zamknęli przez tyle lat to też o czymś świadczy. Jak już wspomniałam teraz ludzie poszli by po trupach tylko zacierają ręce żeby inny miał gorzej tylko nie ma możliwości tak jak tamci zwyrodnialcy lata temu. .. i taka jest prawda.
 • To nie jest nie winna babcia muszą mieć na nią jakieś mocne dowody na jej bezpośredni udział z tad ten sąd. A robiła coś bo nie miała wyjścia, najłatwiej powiedzieć. Gdyby Niemcy się sprzeciwili i powiedzieli nie Hitlerowi nie było by tego wszystkiego. Ale oni woleli mordować wierząc w jego chorą ideologię.
 • Trochę logiki. Jad to można wylewać na każdego Niemca z tamtego pokolenia. Każdego żołnierzyka z Wehrmacht-u. A co ona mogła tam robić ? Jako 18 letnia kobieta delegowana do biura raportować osadzonych. Być ewidencyjnym urzędnikiem obozu. Idąc tym krokiem na świecie żyje jeszcze sporo ludzi będących wyżej w hierarchii obozów koncentracyjnych niż ona. Skażą ją i odeślą do domu. Chociaż zdolność do logicznego myślenia wysoka, pisma redaguje do sądu, nawiała ale gdzie ona mogła uciec na parę godzin i złapana.
 • @Aleks12@wp - Oni nie biorą zwolnień tylko dostają. Problem w tym że L4 jest płatne od pierwszego dnia. A powinno być bezpłatne przez pierwsze 3 dni.
Reklama