UWAGA!

96-letnia była sekretarka obozu Stutthof uciekła w dniu procesu

 Elbląg, Obóz koncentracyjny Stutthof,
Obóz koncentracyjny Stutthof, fot. Anna Dawid

Oskarżona była sekretarka z niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof miała w czwartek (30.09) odpowiadać przed Sądem Okręgowym w Itzehoe w Niemczech. Zarzuca się jej współudział w 11 tys. zabójstw i usiłowań zabójstw. 96-latka uciekła przed rozpoczęciem procesu. Sąd wydał nakaz jej zatrzymania - podaje gazeta.pl

Kobieta mieszka w domu opieki w pobliżu Hamburga. W czwartek rano udała się taksówką na stację metra Norderstedt i ślad po niej zaginął. Jak ogłosił przewodniczący składu sędziowskiego, wydano nakaz poszukiwania i zatrzymania oskarżonej.

Tuż przed procesem 96-latka wysłała do sądu pismo, w którym podkreślała, że nie chce się stawić na rozprawie, bo obawia się ośmieszenia. Kilka godzin po ucieczce kobieta została zatrzymana. Obecnie lekarze oceniają, czy jej stan zdrowia pozwoli na aresztowanie. Kolejną rozprawę zaplanowano na 19 października. Dopóki kobieta nie stawi się osobiście w sądzie, zarzuty nie mogą zostać odczytane.

Mająca w 1943 roku 18 lat kobieta była sekretarką obozu koncentracyjnego Stutthof. Zarzuca się jej współudział w 11 tys. zabójstw i usiłowań zabójstw.

 

Więcej na gazeta.pl

oprac.daw

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama