UWAGA!

Będzie kastracja pedofilów

TVN24 informuje: Przeszła - w wersji lekko złagodzonej - chemiczna kastracja pedofilów. Przymusowe leczenie będzie obligatoryjne dla gwałcicieli dzieci poniżej 15 roku życia i kazirodców - zdecydował Sejm. Posłowie uchwalili zarazem tzw. dużą nowelizację kodeksów karnych.

Nowela przewiduje zaostrzenie odpowiedzialności karnej za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności popełniane wobec osób poniżej 15. roku życia (gwałt pedofilski) lub członków najbliżej rodziny (gwałt kazirodczy). Zakłada uznanie gwałtu na takich osobach za zbrodnię, za co grozi kara od trzech lat więzienia. Chemiczne kastrowanie pedofilów zapowiadał rok temu Donald Tusk.
       Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, o potrzebie farmakologicznego leczenia gwałciciela ma decydować sąd na sześć miesięcy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary. W przypadku gwałtu na osobie poniżej 15. roku życia lub osobie najbliższej, umieszczenie w zakładzie zamkniętym lub skierowanie na leczenie ambulatoryjne ma być obligatoryjne.
      
       Kary za tzw. dobrą pedofilię
      
       Nowela wprowadza też karanie propagowania tzw. dobrej pedofilii - czyli przekonywania, że kontakty seksualne z dziećmi nie muszą ich krzywdzić. Czyn taki będzie zagrożony karą do dwóch lat więzienia. Taką samą karą będzie zagrożone składanie przez internet małoletniemu propozycji seksualnych. Natomiast za nawiązywanie kontaktu z osobą małoletnią przy użyciu groźby za pośrednictwem internetu w celach pedofilskich grozić będzie kara pozbawienia wolności do lat trzech.
       Nowela wprowadza też m.in. zakaz potajemnego utrwalania i rozpowszechniania w internecie nagich wizerunków osób lub przebiegu kontaktów seksualnych. Za utrwalanie takich treści z udziałem pokrzywdzonego, a bez jego zgody, przewidziano karę od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
      
       Wielka nowelizacja kodeksów
      
       Oprócz karalności przestępstw pedofilskich zmiany dotyczyły również m.in. karalności za produkcję emblematów faszystowskich, zwiększenia roli kary ograniczenia wolności i usprawnienia postępowań przyśpieszonych.
       Przyjęte zmiany zawarte są w sześciu kodeksach: w karnym, postępowania karnego i karnym wykonawczym. Były to projekty rządowe oraz poselskie, autorstwa posłów PiS i Lewicy. Za przyjęciem noweli głosowało 400 posłów, jeden był przeciwko, dwóch wstrzymało się od głosu.
      
       Kary za emblematy komunistyczne i faszystowskie
      
       Posłowie przyjęli poprawkę, która przewiduje karalność za produkcję emblematów o symbolice komunistycznej. Przeciwny tej poprawce był resort sprawiedliwości. Jak wyjaśnił wiceminister Piotr Kluz, w obecnym sformułowaniu wprowadza ona niekonsekwencję i nie odpowiada konstrukcji ustawy. Ostatecznie karę do dwóch lat więzienia przewidziano za produkcję i sprzedaż, m.in. za pośrednictwem internetu, przedmiotów zawierających treści totalitarne, komunistyczne i faszystowskie, np. nazistowskich emblematów.
       Złagodzone zostaną natomiast kary za pomówienie, za które sąd będzie mógł orzec najwyżej karę grzywny bądź ograniczenia wolności. Jeśli do pomówienia doszło w środkach masowego komunikowania, to maksymalna kara będzie mogła wynosić do roku więzienia, gdy obecnie czyn taki jest zagrożony pozbawieniem wolności do lat dwóch.
      
       Większe uprawnienia w kwestii obrony koniecznej
      
       W myśl noweli w postępowaniach przyśpieszonych nie trzeba będzie obligatoryjnie zatrzymywać sprawcy, osadzać go w areszcie i doprowadzać do sądu; będzie można go wezwać w wyznaczonym terminie, nie później niż w ciągu 72 godz. od zatrzymania.
       Z kolei w kwestii obrony koniecznej - według projektu nowelizacji - osoba, która przekroczy granice takiej obrony pod wpływem strachu lub wzburzenia, nie będzie podlegać karze. Przewidziano też zachęty, dzięki którym więcej osób skazanych za drobne przestępstwa ma wykonywać prace społeczne, zamiast odbywania kary więzienia.
       Uproszczone zostaną zasady zatrudniania skazanych w ramach kary ograniczenia wolności, wykonywanej zwykle jako nieodpłatna praca na cele społeczne. Podwyższone będą także grzywny - z 360 do 540 stawek dziennych. Celem tych zmian jest skłonienie sądów do częstszego stosowania kary grzywny.
      
       Źródło:TVN24
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Teraz wystarczy że ktoś da linka ty wejdziesz i kastracja :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  grusti(2009-09-25)
 • dobre i to. ..
 • Mówisz - masz ;) tiny.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2009-09-25)
 • hmm lepszy rydz niż nic na pedofilów. ..
 • KOMUNIZM=TOTALITARYZM, i ma być prawnie ścigany ? TO SĄ JAJA !!! Komuniści ścigali przeciwników politycznych i wsadzali ich do paki, - bardziej opornych wykańczali. CZY OBECNY USTRÓJ TEŻ JEST TOTALITARNY ? - ROBIĄ DOKŁADNIE TO SAMO !!! Dla mnie każdy jest człowiekiem dopóki nie narzuca mi swoich norm i przekonań. WOLNOŚĆ - TO JEST TO CO JA CHCĘ ROBIĆ, - TOTALITARYZM - TO NORMY NAKAZANE I KONIEC WOLNOŚCI.
 • a ZUS pada. .. .
 • Polański się doczekał. ..
 • Polański stoi w Polsce ponad prawem. Jego rodacy w rzadzie nie dadza mu zrobić(krzywdy) Amerykanie zrobią to co do nich należy i tak powinno być z pedofilami.
 • Polański stoi w Polsce ponad prawem. Jego rodacy w rzadzie nie dadza mu zrobić(krzywdy) Amerykanie zrobią to co do nich należy i tak powinno być z pedofilami.
 • A czy stosunek z panią lekkich obyczajów podlega kastracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-09-29)
 • Bufor? Dobrze się czujesz? A może tyś pedofil, co? Stąd taki bulwers! Róbcie co chcecie z gnidami, możecie ich nawet wieszać lub ścinać (przyjdę popatrzeć), tym bardziej kastrować. Nie toleruję takich dewiacji, i chyba, panie buforze, są granice tolerancji, a nazywanie dewiacji wolnością, to dopiero szczyt wszelkich dewiacji. Nie ma tu ani krzty z totalitaryzmu. To tylko radykalne podejście do psycholi, których nie da się zresocjalizować. Jak ci jakiś zgwałci dziecko, to zmienisz zdanie i nie będziesz wygłaszał durnych tekstów o wolności i tolerancji. Dla pedofili i wszelkich innych zboczeńców, możecie sobie nawet wprowadzić krzesło elektryczne - przyda im się taki "pan iskierka", i nie moczcie gąbki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pan iskierka(2009-10-01)
 • Panie Iskierka: Bufor nic nie wspomniał o kastracji ani pedofilii, a jedynie odniósł się do fragmentu tekstu o karach za promowanie innych ustrojów niż demokratyczny. .. .A ja się z Nim w zupełności zgadzam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2009-10-01)
Reklama