UWAGA!

Będzie koalicja PO-PSL w sejmiku

 
Elbląg, Czy marszałkiem pozostanie Gustaw Marek Brzezin rozstrzygnie się w najbliższych dniach
Czy marszałkiem pozostanie Gustaw Marek Brzezin rozstrzygnie się w najbliższych dniach (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Rada Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej zdecydowała o zawiązaniu w sejmiku koalicji z PSL i prowadzeniu rozmów z ludowcami o obsadzie zarządu województwa. Wskazała też Bernadetę Hordejuk jako kandydatkę PO na przewodniczącą sejmiku. Czy Gustaw Marek Brzezin z PSL będzie marszałkiem?

O decyzjach podjętych przez regionalne władze tej partii poinformował przewodniczący regionu Platformy, Jacek Protas. Decyzje o tym, któremu z koalicjantów przypadnie stanowisko marszałka i jaki będzie podział stanowisk w zarządzie województwa, będą przedmiotem regionalnych ustaleń.
       Rozmowy z warmińsko-mazurskim PSL zaczną się najpewniej w nadchodzącym tygodniu. 23 listopada odbędzie się pierwsza sesja sejmiku. Wtedy radni złożą ślubowanie i wybrany zostanie przewodniczący sejmiku.
       Przypomnijmy, w warmińsko-mazurskim sejmiku Koalicja Obywatelska uzyskała 12 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość – 11, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 7.
      
       Źródło: Radio Olsztyn
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdrajcy
 • warmińsko -mazurskie zadupiem jest i będzie - tak trzymać towarzysze :) !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  7
  elblażanin11(2018-11-18)
 • hańba mam nadzieję, że ci którzy działają na zrobię Naszej Ojczyzny będą oglądać świat za krat
 • Powinna obowiazywac gruba krecha a wlasciwie podwojna gruba,... precz z gierjatria i staruchami poszli won rocznik 1970 i w gore powinni decydowac o losach ojczyzny , reszta za bardzo umoczona w komucho- solidarno ukladach-- jes-cze raz powtarzam staruchy ponizej 1970 -won jesli do tej pory nic dobrego nie zdzilaliscie , to won sa mlodzi niech oni decyduja starosc tolerujemy ale na emeryturze - nie chamujcie nam rozwoju- was czas juz minol
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  10
  Tezemeryt(2018-11-18)
 • czerwone zagłębie
 • A co z wychowanym w nienawiści do Polaków panem Mironem Syczem koledzy z Peło zadbają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  fhjfm(2018-11-18)
 • Rekomendujemy Bernadetę Hordejuk, z Iławy z 8828 głosami wyborców. Pani Grażyna Kluge 14134 głosy poparcia w wyborach. Dno i kupa mułu. Ostatni raz straciłem swój głos na PełO.
 • Kuchciński i Protas won!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  Zizu76(2018-11-18)
 • A biedny Elbląg jak był biedny tak pozostanie biedny. No, jak się ma takich fachowców którzy bardziej dbają o własną kieszeń niż o dobro Elbląga i regionu, to efekt mamy taki jaki mamy. I mogą sobie zaklinać ci wierzący w PO i ZSL, a i tak zawsze wyjdzie tak jak wychodziło do tej pory. Po prostu zrobią z naszego regionu jedną dużą sypialnię.
 • W końcu POwcy z PSLami powinni przywrócić MRG z obwodem kalingradzkim, a o bezpieczeństwo ludzi powinni zadbać terytorialści i wszystkim by się w końcu polepszyło na ziemi elbląskiej oraz braniewskiej w powiecie nowoderskim i bartoszyckim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  6
  Elblążak(2018-11-18)
 • elblażanin11.. .. .chciałbyś Misiewicza który da ci pracę w Zarządzie za parę tysięcy z twoim podstawowym wykształceniem i z możliwością zarobienia ( czytaj wyłudzenia ) bokiem na załatwianiu kolesiom przychylności.
 • CBRES. .. z tego co (jak) piszesz to nasuwają mi sie dwa wniski: 1.Zasad ortografii nie znasz; 2.Czerwony jad cieknie z komentarza, że aż mi monitor zachlapało. A tak merytorycznie- ci towarzysze juz byli i co zrobili dla Elblaga ???? CBRES - może wymienisz chociaż jeden plus dla naszego miasta wynikający z rządów tych panów ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  elblażanin11(2018-11-18)
Reklama