UWAGA!

Drogowo-wypadkowy pejzaż Elbląga

 Elbląg, Drogowo-wypadkowy pejzaż Elbląga
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

1319 kolizji i wypadków miało miejsce w Elblągu w 2022 r. - Oznacza to, że na 1000 mieszkańców tego miasta przypadło 11,6 zdarzenia drogowego – podaje serwis rankomat.pl. Elbląg zajął pod tym względem 47 miejsce na 84 miasta.

Numerem jeden, a więc najbardziej niebezpiecznym miastem w zestawieniu serwisu rankomat.pl okazał się Kalisz, gdzie na 1000 mieszkańców przypadło 19,3 zdarzenia drogowego. W regionie najlepiej wypadł Ełk (65 miejsce i 9,9 zdarzenia). Niebezpieczny jest według rankingu Olsztyn – 10 miejsce, 15,8 zdarzenia drogowego. Średnia wojewódzka to natomiast 17,5 zdarzenia, warmińsko-mazurskie jest 8 na 16 województw w tym zestawieniu.

- W 1319 kolizjach i wypadkach, jakie miały miejsce w 2022 roku w Elblągu, nie zginęła żadna osoba (w samym mieście, według danych KMP Elbląg w powiecie zginęło natomiast 7 osób), ale 45 osób zostało rannych – podają eksperci rankomat.pl. - Kierowcy w Elblągu spowodowali najwięcej kolizji i wypadków podczas wykonywania manewru cofania, takich zdarzeń było 246 (18,6% wszystkich zdarzeń w tym mieście). Najbardziej niebezpiecznym punktem Elbląga okazała się ul. Pułkownika Stanisława Dąbka (117 kolizji i wypadków) – podaje jeszcze serwis.

Dodajmy, że w 2022 r. w Elblągu za składkę OC płaciliśmy średnio 541 zł, o 9 zł więcej niż w Olsztynie i o 36 zł więcej niż wyniosła średnia krajowa. Średnia wojewódzka wyniosła 479 zł. Co ciekawe, najgorzej w kraju wypada pod tym względem sąsiednie woj. pomorskie. Tam płacono za OC średnio 600 zł.


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama