UWAGA!

Menedżer z Elbląga w rękach CBA

 
Elbląg, Menedżer z Elbląga w rękach CBA
(fot. CBA)

Pochodzący z Elbląga Jarosław A., były prezes Idea Banku, został wraz z 17 innymi osobami zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o śledztwo w sprawie afery GetBack, w której klienci banku mieli zostać oszukani.

- Trwają czynności z udziałem osób zatrzymanych wczoraj w związku ze sprzedażą obligacji Getback - poinformował Przemysław Baranowski z Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Prokuratura, z uwagi na trwające czynności, nie udziela szczegółowych informacji dotyczących zatrzymań. Jeszcze dziś ma postawić zatrzymanym zarzut oszustwa. Klienci banku mieli być wprowadzani w błąd podczas kupowania obligacji GetBack – informuje Radio Zet.
       GetBack stracił w ubiegłym roku płynność finansową, tym samym narażając na duże straty osoby, które nabyły emitowane przez spółkę obligacje, czy te, które zainwestowały w fundusze inwestycyjne oparte na wierzytelnościach spółki. Osoby, które zainwestowały w obligacje spółki jak na razie nie mogą ich odzyskać - dodaje Radio Zet.
       Jak wynika z opublikowanego przez GetBack raportu za 2017 r., strata spółki wyniosła 1,35 mld zł, wobec 200 mln zł zysku rok wcześniej.
       W lipcu 2018 r. Idea Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niektórych byłych członków zarządu Idea Banku. W prowadzonym postępowaniu bank uzyskał status pokrzywdzonego.
       Wśród 17 zatrzymanych osób jest były prezes banku Jarosław A. Ten znany w branży bankowej menedżer pochodzi z Elbląga, mieszka od czasów studiów w Warszawie. Był m.in. twórcą firm doradczych Expander oraz Open Finanse (był również prezesem tej firmy). W latach 2010-2017 kierował Idea Bankiem. Zrezygnował z tej funkcji, nie podając przyczyny.
      
       Źródło: Radio Zet
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kręcił się przy Czarneckim, a Czarnecki przy Rotshildach. , ,Wojna o pieniądz" autorstwa Song Hongbinga. Warto przeczytać. Pozwala zrozumieć, skąd biorą się problemy rządów, państw, ich upadki, wojny, ich finansowanie. Kto odpowiada za kreację pieniądza i dlaczego konflikty zbrojne przebiegają w miejscach i strefach gdzie występują bogactwa naturalne. Dlaczego banki mogą pożyczać na procent (lichwę) pieniądze, których nie posiadają ?????
 • Godny uczeń Sorosa.
 • Myślisz Bank, mówisz PiS. ..
 • Zamknięty z hukiem i każdemu ogłoszone, za kilka godzin wypuszczony cichutko bez rozgłosu z przeprosinami. tak działacie.
 • CBA to niech się w końcu za pisiorów bierze, bo Polska Akademia Nauk była jednym z organizatorów konferencji nienawiści i pogardy dla Polski zorganizowanej we Francji.
 • Nie zabierajcie głosu w sprawach które są wam całkowicie obce. Zajmijcie się swoimi licznymi kredytami bo za rok albo dwa najdalej odsetki w górę i to ostro.
 • Pierwsze instytucje finansowe które pożyczały pieniądze rządom państw i królom robiły to pod zastaw podatków które owe władze ściągały i trwa tak do dziś. Zmiana wysokości tych tych podatków ma ścisły związek z utrzymaniem tego systemu. A pieniądze pożyczają ci co zajmują się jego kreowaniem. Kiedyś wartość pieniądza była oparta o wartość złota i siły gospodarki Dziś tę wartość określa głównie szybkość maszyny drukarskiej.
 • Sprawy prowadzone przez CBA to fikcja, bo są one na zlecenie. Tak w ogóle to ta instytucja powinna być zlikwidowana. Od tych spraw jes prokuratura, policja czy też ABW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Lloop(2019-02-26)
 • A kiedyß królowie pożyczali pien?ądze od żydowskich kupców,a później knuli intrygi i robili pogromy,tak pieniądze mieli za darmo ostatniom taką mędą był hitler i jego popaprańcy
 • A czy za polisolokaty pójdzie siedzieć Bożena P. ? Też z Elbląga i też była dyrektorem Idea Banku w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  nabity(2019-02-26)
 • Gościu bije od ciebie komuna i chyba sam siebie nie lubisz żenada
 • Do paki z nimi!
Reklama