UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mierzeja z przerwą na przekop

Tak obecnie z lotu ptaka wygląda Mierzeja Wiślana w miejscu planowanego przekopu. Film wrzuciło do sieci Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, informując o zakończeniu etapu przygotowawczego inwestycji.

Inwestycja na Mierzei Wiślanej budzi emocje. Przeciw protestują niektóre organizacje ekologiczne i mieszkańcy Krynicy Morskiej, obawiając się że chroniony przez Naturę 2000 obszar zostanie przyrodniczo zdegradowany. Trwają też rozmowy przedstawicieli polskiego rządu z Komisją Europejską, która już kilka miesięcy temu zaapelowała o wstrzymanie prac na Mierzei do czasu przeanalizowania sytuacji.
       Tymczasem Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informuje, że „zakończono etap przygotowawczy do realizacji inwestycji, są wszystkie niezbędne i wymagane prawem dokumenty oraz pozwolenia, aktualnie trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę głównych robót budowlanych".
       Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma być gotowy w 2022 r. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.
      
       Więcej na ten temat
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Nie przez przypadek otwarcie ofert przed wyborami do Europarlamentu, a następnie procedura wyłonienia wykonawcy prze wyborami do Parlamentu w Polsce. .. , uknuty plan jak przyciągnąć elektorat. .. .
 • Kopać jak najszybciej :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  87
  23
  mieszkamtu(2019-03-11)
 • Glupcow nie brakuje w/s protestow przekopu a ci z UE to po prostu barany blokuja a przeciez zlamanego euro nie dali. Dlaczego Polska nie zarządza od UE odszkodowania za stracony czas. Kopcie a protestujacym fac szpadle grabie i niech sprzataja teren.
 • W końcu trzeba przekopać i skończyć tą farsę kodu i innymch sprzedawczykom a ekologiczne skutki to bzdura,zajmijcie się lepiej tonami plastyku i palonymi i przywożonymi z całej europy odpadami.
 • A ty kazik jako kto to piszesz, jako mieszkaniec elblaga i rejonu zalewu wislanego, dla ktorego ta inwestjcka moze byc szansa na rozwoj, czy jako ruski agent, albo jakis popraniec, ktory z nienawisci chce dowalic pisowi?
 • Kopać i nie patrzeć na innych. To nasz kraj, nasza inwestycja i nikomu nic do tego. Tak samo postępują Rosjanie, Niemcy, Francuzi.
 • Ze starego lasu Hambach (12 tyś lat) pozostało niecałe 10 % jego pierwotnej powierzchni. A i tak te ostatki pójdą pod siekierę. "Potrzebujemy węgla brunatnego, węgiel brunatny nie jest dotowany i mamy dobrą podaż w Niemczech, dzięki czemu jesteśmy mniej uzależnieni od importowanego gazu ziemnego, ropy naftowej lub innych paliw kopalnych” powiedział CNN Guido Steffen, przedstawiciel RWE. " Nie szczypią się, choć są największymi trucicielami za których kwoty płaci też Polska. I żeby było śmieszniej dobrowolnie.
 • Ciekawe czemu nie protestowali ekolodzy, jak budowali tą ścieżkę rowerową, ciekawe ile wtedy drzew wycięli. :D Niech Burmistrz Krynicy Swat wprowadzi limity dla liczby turystów na Mierzei bo takie tłumy rozdeptują przecież runo leśne, żyjątka, owady, a samochody zatruwają spalinami kormorany i wywołują eutrofizację wodną i jest pełno śmieci. :D
 • To taki Trick, żeby zagrać na nosie pseudoekologom, Timermansowi i Junckerowi, bo po wyborach jest duża szansa, że w PE ich nie będzie no i wtedy nikt nie będzie nam blokował korzystnych dla nas inwestycji. W UE jest teraz wielu socjalistów i rosyjskich lobbystów. Ale mistrzowsko wykiwali na Mierzei tych pseudoekologów. :D
 • @kazik - Dla miłośników PO, każdy termin podejrzany!
 • Skoro komuniści protestują, to znaczy, że trzeba zrobić ten przekop, bo przyniesie Polakom korzyści.
 • Ministerstwo nie wrzuciło do sieci tylko umieściło. Co to za slang? To nie blog.
Reklama