UWAGA!

Referendum w Młynarach

W niedzielę 18 grudnia w Młynarach odbędzie się referendum, które zadecyduje o dalszym losie burmistrza gminy Jadwigi Semmerling – informuje „Dziennik Elbląski”.

Jadwiga Semmerling pełni funkcję burmistrza już trzecią kadencję. Nie ma większości w Radzie Miasta i Gminy, nie dziwi się więc, że przez trzy lata z rzędu nie otrzymywała absolutorium. Przed rokiem odwołała się od decyzji Rady o nieudzieleniu jej absolutorium. Wojewoda niekorzystną dla niej uchwałę uchylił. Rada rozstrzygnięcie wojewody zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.
     - Odpowiedź nie dotarła do mnie do dzisiaj - mówi Andrzej Albiński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Młynarach.
     W ubiegłym roku rada nosiła się z zamiarem rozpisania referendum, ale brak sądowego rozstrzygnięcia pokrzyżował te plany. - Dopiero teraz nie było żadnych formalnych przeszkód - mówi Andrzej Albiński. - Dlatego skorzystaliśmy z możliwości ogłoszenia referendum. Niech ludzie zadecydują, czy pani burmistrz nadal ma rządzić gminą, czy też nie...
     - Ludzie już ocenili moją pracę, powierzając mi na trzecią już z kolei kadencję funkcję burmistrza - mówi Jadwiga Semmerling. - Dlatego spokojnie czekam na wynik referendum.
     Andrzej Albiński i pozostałych siedmiu radnych, pozostających w opozycji wobec burmistrz Jadwigi Semmerling zarzuca jej brak gospodarskiego spojrzenia na sprawy gminy. - Prawie 20 procent zabrakło do wykonania ubiegłorocznego budżetu po stronie dochodów. Samych tylko podatków nie ściągnęliśmy na kwotę ok. 1,5 mln zł - przypomina Andrzej Albiński.
     Jednocześnie przewodniczący przyznaje, że zarówno bieżący budżet, jak i projekt budżetu przyszłorocznego „wydaje się być do przyjęcia”.
     Pani burmistrz nie ma wątpliwości, że jest dobrym gospodarzem gminy. Ale rada nie daje jej rozwinąć skrzydeł. - Ja kocham tę pracę - wyznała nam Jadwiga Semmerling. - Za rok ponownie wystartuję w wyborach.
     Jeszcze wiosną pani burmistrz rzeczywiście martwiła się długiem gminy. Tylko ZUS samorząd był winny ok. 1 mln zł. - Dzisiaj mamy podpisane ugody i dług prawie spłacony - mówi. - Mamy też bardzo dużą zdolność kredytową. Nasze zadłużenie wynosi niecałe 4 proc. dochodów, podczas gdy mogłoby sięgnąć nawet 60 proc.
     
Grażyna Gosk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • JOLA jest "spoko LASKA"!!!!! Mysle , ze nie da sie tym troglodytom !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spragniony(2005-12-09)
 • nic nie słyszałam o takich dowozach a mieszkam w Młynarach pozdrawiam
 • Oj to chyba masz niedosluch , albo nie mieszkasz w Mlynarach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spragniony(2005-12-09)
 • Panie Przewodniczący Albiński, niech Pan lepiej przejdzie się na spacer po lesie i trochę ochłonie, a potem weźmie się za porzadną robotę w radzie miasta, zamiast gadać takie bzdury...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-12-11)
 • Oni w Gminie nie piją! Nie mogą trzymać kileiszka bo mają zajęte ece! tTrzymając się nimi stołków!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rafcik(2005-12-12)
 • Rafcik!!!! Ale ty to dopiero co odstawiles kieliszek , trzeba wypic "wiaderko" zeby tak ladnie pisac .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-12-12)
 • Mariokl ! Czy Ty wiesz co oznacza slowo "ELEKTORAT" ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-12-12)
 • No ,no ładnie to tak przekręcać wiadomości . Z tego co wiem to pewnie przudu.... pani burmistrz polecą po wyborczą kiełbaske do Biedronki i na bazarek po wódeczkę coby trudniej było dojść na referendum.To tak na marginesie.A prawda jest taka ,że pracownicy gminy trzymają paluszek głęęęęęboko pani burmistrz w ..... i dodam tylko ,że na nic te wszystkie bzdury kto komu co,władzę należy zmienić bo nas pogrąża w biedzie.
 • Ale ta Rada jest smieszna, pcha sie tylko do tej wladzy jak tylko może.. phiiii niech powie co ona robi, co robi pan przewodniczacy bo ja np. nie widze nic!!! Bo po co lepiej robić referendum i rujnowac budżet państwa. pozdrawaiam
 • bo pan przewodniczący jest przeświadczony o swojej wielkiej misji jaką ma do społnienia. i dlatego to śmieszne referendum :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-12-13)
 • Pani Symerling niech sie już zegna ze swoim stołkiem zeby znała moje nazwisko to by wiedziała dlaczego mam powody tak pisać ... Siedzi i trzyma sie z całych sił stołka żeby nikomu go nieoddać bo przeciesz dobrze jest brać kase za nic i jeździć spoko autem "Kocham tą prace" ludzie żebym ja był na jej miejscu to też bym ją kochał KAŻDY z nas by taką prace kochał .... MAM NADZIEJE ŻE SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDZIE I PANI WYLECI NA BRUK !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pająk(2005-12-13)
 • TO my już Pani podziękujemy. Dość Pani złego zrobiła w naszej Gminie !!! Czemu inne gminy do okoła OWIELE LEPIEJ prosperują ??Są prowadzone wszelakie działalności .W gminie Wilczęta odnowione są PRAWIE WSZYSTKIE DROGI. Boisko szkolne niebyło budowane 3 lata . Przeciesz to wstyt .... Niejest pani głupio zasiadać jeszcze na stołku ???Mało Pani?? Pani Symerling ma w gminie zadużo pieniędzy bo mieszkania zadarmoche rozdaje ...Coś o Tym wiem bo jestem tego świadkiem .....PROSZE dla dobra mieszkańców niech pani zrezygnóje z funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Młynary!!!
Reklama