UWAGA!

Sąd uniewinnił dyrektorkę urzędu pracy w Elblągu od zarzutu mobbingu

Sąd Rejonowy w Elblągu nie dopatrzył się mobbingu w działaniu dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu Iwony R. 
— Kiedy pytaliście mnie 1,5 roku temu o tę sprawę mówiłam, że nie czuję się winna — powiedziała po ogłoszeniu wyroku Iwona R., dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.


Sąd podczas procesu przesłuchał prawie wszystkich pracowników PUP w Elblągu, zapoznał się z opinią biegłego z zakresu prawa pracy oraz dokumentami. I nie dopatrzył się winy dyrektor Ewy R. — Sąd nie dopatrzył się w działaniu oskarżonej ani uporczywości, ani złośliwości — mówiła sędzia Anna Fasiczka. 
Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Przypomnijmy: prokuraturę o sprawie rzekomego mobbingu w pośredniaku powiadomiła elbląska „Solidarność“. Prokuratura najpierw nie dopatrzyła się łamania prawa i umorzyła sprawę, ale po złożeniu odwołania zdecydowała się sporządzić akt oskarżenia. Śledczy przesłuchali 33 osoby.
— Publiczne ośmieszanie oraz nieetyczne komunikowanie się z czterema kobietami doprowadziły do rozstroju ich zdrowia — czytamy w akcie oskarżenia przeciwko Iwonie R, dyrektorce PUP.
To tylko niektóre z czternastu zachowań opisanych w aktach sprawy. Wyrok jest nieprawomocny. 

      
źródło: Dziennik Elbląski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To w naszym sądzie jest już rutyną aby pokrzywdzeni zostali upokorzenia bezczelni pracodawcy wychodzili z ironicznymi uśmiechami odgrażając się pokrzywdzonym. To nie sąd ale konkretni sędziowie, osoby poddatne odpowiednim naciskom. Sprawiedliwość jeśli jej chcesz to wymierzaj ją sam bo inaczej będzie tak jak dotąd. Kolejne upokorzenia i bezmoc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pokrzywdzony przez sądy(2010-04-16)
 • Oliwa nie sprawiedliwa ale na wierz wypływa. Powodzenia Iwonko.
 • Ręka rękę myje. To zawsze podwładny jest winien, takie mamy chore prawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-04-16)
 • Polska a w szczegolnosci Elbląg jest jeszcze daleko od Europy. Tak jest w miescie rzadzonym od kilkudziesiaciu lat przez PZPR i SLD. Pewna aktorka się pomyliła mówiąc, że 4 czerwca 1989 w Pplsce skonczył się komunizm.
 • To skandal, proszę sądu.
 • Jak sędzina z imienia i nazwiska podaje takie uzasadnienie to żenujące dla niej samej:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  praworządna(2010-04-16)
 • Dobra rada dla pokrzywdzonych Pań, postarajcie się drogie Panie uwiecznić choć jedno wykroczenie pani dyrektor na jakimś urządzeniu rejestrującym głos lub obraz. Wtedy będzie po niej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-04-16)
 • Utrzymywanie sądu z naszych podatków to strata pieniędzy w tym kraju pozamykać sądy i wsiąść sprawy w swoje ręce.
 • oczywiście że nie czuje się winna bo ona nie wie co to znaczy być porządnym człowiekiem i umieć przyznać się do złego traktowania innych, brak kultury widać na każdym kroku. to osoba która kart świątecznych nie potrafi podpisać zgodnie z obowiązującym zwyczajem. cały czas wydaje się, że PUP to jej prywatny folwark. czy ktoś zrobi z tym porządek?????//
 • A może P. Iwona kazała się im wziąć do roboty????? Z drugiej strony jak im się nie podoba to mogą zawsze się zwolnić i poszukać innej pracy czyż nieprawda, po co się męczyć i to znosić??Praca czyni wolnym!!!
 • Miałem sprawę w Sądzie Pracy i ją wygrałem. Z tą różnicą, że sprawa była w Gdańskim Sadzie Pracy. Elbląski sąd jest tylko dla pracodawcy i zna jedną tylko prawdę. Winny jest zawsze pracownik. Ale co się dziwić. Organizowane są spotkania nieformalne sędziów i radców prawnych z firm. Jawne kolesiostwo.
 • HA HA: powinieneś "wsiąść" słownik ortograficzny w swoje ręce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamba2(2010-04-17)
Reklama