UWAGA!

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W pierwszą niedzielę Adwentu, już po raz jedenasty, ruszyła akcja pod nazwą „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – informuje „Dziennik Elbląski”.

W tym roku Caritas Diecezji Elbląskiej ma do rozprowadzenia 40 tysięcy małych i 1500 dużych świec. Świece przez cały czas Adwentu można kupić we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej. Dochód ze sprzedaży tradycyjnie już przeznaczony zostanie na cele charytatywne, głównie na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i rodzinom dotkniętym bezrobociem.
     - Każdego roku w ramach naszej akcji rozprowadzamy około 40 tysięcy małych świec i ponad tysiąc dużych - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. - Co prawda przed rokiem trochę świec nam zostało, ale mam nadzieję, że tym razem ofiarność elblążan będzie większa. Warto bowiem pamiętać, że każda kupiona świeca to przejaw naszej bezinteresownej miłości wobec bliźnich.
     W tym roku ceny świec nie zmieniły się. Mała kosztuje 5 zł, duża 15 zł. Zmienił się za to nieco ich wygląd, nowe jest także znajdujące się na nich logo Caritas. Obok standardowych świec (małych i dużych) przygotowano także kilkaset kulistych.
     Jak dodaje ks. Borowski, istotne jest to, że część zarobionych pieniędzy pozostanie w parafiach na pomoc najuboższym. Reszta zasili konto Caritas Diecezji Elbląskiej. Po 10 groszy od każdej świecy przekazanych zostanie też do Caritas Polska na pomoc dzieciom w Afryce.
     Z pieniędzy pozyskanych w ramach wigilijnego dzieła elbląska Caritas zamierza sfinansować takie przedsięwzięcia, jak dożywianie dzieci w szkołach, zorganizowanie letniego wypoczynku, modernizacja ośrodka kolonijnego w Mikoszewie i Diecezjalnego Centrum Charytatywnego w Elblągu czy zakup świątecznych paczek dla dzieci z rodzin potrzebujących. Już 10 grudnia ok. 1400 dzieci z całej diecezji weźmie udział w mikołajkowej imprezie, która tradycyjnie odbędzie się w elbląskim teatrze.
     
Jarosław Grabarczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama