UWAGA!

Elblążanin wpadł w ręce policji po 4 latach

 Elbląg, Elblążanin wpadł w ręce policji po 4 latach
Fot. KWP w Olsztynie

Ten 35-latek przez długi czas ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, używając fałszywych danych osobowych. Za mężczyzną podejrzanym m.in. o oszustwa vatowskie na dużą skalę i spowodowanie wielomilionowych strat na rzecz Skarbu Państwa, wydane zostały aż trzy listy gończe, m.in. w Elblągu. Gdy sprawa trafiła do funkcjonariuszy z olsztyńskiego wydziału poszukiwań, już po kilku tygodniach zatrzymali poszukiwanego na terenie Warszawy. Teraz mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie od początku roku zatrzymali już 8 osób, które na swoim koncie mają poważne przestępstwa i za wszelką cenę próbowały uniknąć zasądzonej kary. W tym gronie znaleźli się również podejrzani o ciężkie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa przeciwko mieniu.

Do ostatniego z zatrzymań doszło we wtorek (7 marca) w Warszawie. Wtedy to policyjni poszukiwacze dotarli do 35-letniego elblążanina, który od pięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną, który podejrzany jest o oszustwa vatowskie, wydano wiele podstaw do zatrzymania w tym aż trzy listy gończe. Łączne straty, na jakie swoją działalnością mężczyzna naraził Skarb Państwa, oszacowano na kilka milionów złotych. Mężczyzny poszukiwały Sąd Rejonowy w Elblągu oraz Prokuratury Rejonowe w Płocku i Elblągu oraz Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Pomimo sporego upływu czasu, jaki upłynął od momentu kiedy 35-latek znalazł się na liście poszukiwanych, funkcjonariusze niestrudzenie dążyli do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego.

Policjanci gromadzili i weryfikowali każdą informację, która mogłaby doprowadzić ich do 35-latka. Nie było to łatwe, ponieważ mężczyzna by zniknąć z radaru policjantów posługiwał się fałszywą tożsamością i dokumentami wystawionymi na obywatela Czech. Posługując się fałszywymi dokumentami zamieszkał na luksusowym osiedlu w Warszawie. To jednak nie powstrzymało policjantów w dotarciu do niego. Dzięki ciężkiej pracy wytypowali miejsce, w którym mógł przebywać podejrzany, a następnie zatrzymali go na terenie warszawskiego osiedla. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli tam narkotyki i gotówkę w różnej walucie o łącznej kwocie ponad 18 tysięcy złotych. 35-latek został doprowadzony do najbliższego komisariatu, skąd trafi wprost do więziennej celi, ponieważ ma do odbycia zasądzoną już karę 90 dni pozbawienia wolności, a ponadto przez sąd wydane wobec niego zostały postanowienia o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny w związku z prowadzonymi sprawami.

Zatrzymany 35-latek jest podejrzany o liczne oszustwa i przywłaszczenia, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz przepadek mienia.

KWP w Olsztynie

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama