UWAGA!

Fiasko oszustki! Podała się za policjantkę i próbowała oszukać seniorkę z Elbląga 

 Elbląg, Fiasko oszustki! Podała się za policjantkę i próbowała oszukać seniorkę z Elbląga 
Fot. archiwum portEl

Policjanci z Elbląga prowadzą sprawę usiłowania wyłudzenia pieniędzy od seniorki. Oszustka zadzwoniła do pokrzywdzonej i podała się za policjantkę. Poinformowała, że zajmuje się sprawami oszustw bankowych. Próbowała od pokrzywdzonej uzyskać informację na temat jej lokat. Na szczęście tym razem, dzięki świadomej reakcji 81-latki, sprawa zakończyła się fiaskiem dla oszustki. Policjanci ujawniają mechanizm działania przestępców.

Sytuacja miała miejsce we wtorek (28 lutego) w centrum Elbląga. Na numer stacjonarny 81-latki zadzwoniła kobieta. Podała fikcyjny stopień, imię i nazwisko oraz nieprawdziwy identyfikator służbowy. Powiedziała, że pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu i zajmuje się sprawami oszustw bankowych. Pokrzywdzona miała znaleźć się na liście potencjalnych ofiar. Oszustka dopytywała o lokaty, adres przebywania seniorki oraz ilość posiadanej biżuterii. Przekonywała kobietę, że pieniądze, które posiada w banku są zagrożone i może je stracić. Oczywiście wszystko miało być tajne i nikomu nie mogła nic powiedzieć. Seniorka nie dała się oszukać, rozłączyła się i sprawę zgłosiła prawdziwym policjantom.
      

Policjanci przypominają!

Jeżeli odbierzemy telefon i ktoś podaje się za policjanta, a chwilę później wypytuje o finanse, to możemy mieć 100% pewność, że jest to oszustwo!
      

Ważna informacja!

Oszuści, żeby się uwiarygodnić, każą odłożyć słuchawkę telefonu stacjonarnego, a następnie ją podnieść i wybrać na klawiaturze numer 997 lub 112. Musisz wiedzieć, że oszuści wykorzystują cechy techniczne połączeń na telefony stacjonarne oraz możliwości połączeń internetowych i pozostają na linii jeszcze przez pewien krótki czas. Żeby połączyć się z prawdziwymi policjantami najlepiej odczekać około minuty lub zadzwonić z innego aparatu pod numer alarmowy.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama