UWAGA!

Pijany kierował kombajnem 

 Elbląg, Pijany kierował kombajnem 
Fot. nadesłana

Pijani kierowcy stwarzają na drodze poważne zagrożenie. Szczególnie jest ono duże w momencie gdy kierowany pojazd ma kilka bądź kilkanaście ton.

Z takimi dwoma przypadkami zetknęli się podczas swojej służby policjanci z Komisariatu Policji w Pasłęku. Pierwsze zdarzenie dotyczyło 21 latka, który w miejscowości Rogajny w niedzielę (17.09) kierował ciągnikiem ursus mając w organizmie 1,72 promila alkoholu. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 21-latek nie posiada prawa jazdy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po pierwszym. Policjanci w okolicy Młynar zatrzymali kombajn rolniczy, którym kierował 39-latek. Podczas badania alkotestem okazało się, że mężczyzna jest pijany. Wynik badania alkotestem to 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kazało się także że 39-latek posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

W obu przypadkach pojazdy zostały zabezpieczone przez wskazane osoby. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Teraz powstaje wątpliwość kto jest niebezpieczniejszy piany rolnik na traktorze, czy generał strzelający z granatnika w biurze? Może niech każdy sobie sam odpowie?
  • Rozumiem zadania PR. Ale Panie Krzysztofie, sądzę że czyn Waszego komendanta w poście jak powyżej, oraz ostatni lot policyjnego Black Hawka, połączony z atakiem na linię energetyczną trochę utrudnia pańskie starania o podniesienie PR policji. Nawet tej lokalnej, elblaskiej. W kontekście marszu kobiet i działania formacji policyjnych w jej stłumieniu, ostatnim murze wokół prezesa J, przy wizycie. Sądzę, że nazwisko i twarz trzeba szanować nawet w kwestii klientów szkoły strzeleckiej.
  • O tym policyjnym złodzieju napiszcie "Policjant z Wrocławia UKRADŁ część pieniędzy znalezionych w mieszkaniu podejrzanego o handel i posiadanie narkotyków"...
  • GINIERAŁ DOSTAŁ STATUS POKRZYWDZONEGO. Może po wyborach przyjdzie wreszcie sprawiedliwość i zostaną postawione mu poważne zarzuty ?
  • Po co do kryminału!!! Narządy wyciąć oddać potrzebującym a reszta a dogodnych w lesie wilków
  • Życia nie znają ale sensacja, a za granatnik to nic zero odpowiedzialności.
Reklama