UWAGA!

Podpalił kobietę w samochodzie

 Elbląg, Podpalił kobietę w samochodzie
fot. arch. portel.pl

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się postępowanie przygotowawcze przeciwko mieszkańcowi Elbląga, który usiłował dokonać zabójstwa 27- latki. Oblał ją łatwopalną substancją i podpalił, gdy kobieta znajdowała się w aucie. Doznała ciężkich poparzeń, przeżyła jedynie dzięki szybko udzielonej pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 października br.

- Z dokonanych w sprawie ustaleń wynika, że sprawca wylał na ubranie 27-latki substancję łatwopalną, a następnie podpalił ją, kiedy znajdowała się ona wewnątrz samochodu osobowego, którego nie mogła opuścić o własnych siłach. W efekcie podpalenia pokrzywdzona doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci rozległych poparzeń. Wskutek niezwłocznego udzielenia pokrzywdzonej specjalistycznej pomocy medycznej nie doszło do jej śmierci. Ustalony sprawca przedmiotowego zdarzenia zatrzymany został przez funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu - informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut dopuszczenia się popełnienia przez niego zbrodni usiłowania zabójstwa. Grozi mu od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Prokuratura Rejonowa w Elblągu wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy dla zatrzymanego. 

oprac.daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama