UWAGA!

Policyjne podsumowanie weekendu 

 Elbląg, Policyjne podsumowanie weekendu 
Fot. archiwum portEl

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 14 kolizji, nie było wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 111 razy. Na ulicach wylegitymowali 350 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 6 mężczyzn. Nałożono 27 mandatów, 91 razy pouczano i skierowano do sądu 4 wnioski o ukaranie. Zatrzymano 5 osób poszukiwanych.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 153 osoby i skontrolowali 145 pojazdów. Odnotowali 14 zdarzeń drogowych. Wśród nich nie było żadnego wypadku. Ponadto policjanci zatrzymali 76 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 2x50+). Wystawili 73 mandaty i 35 razy pouczali. Skierowali do sądu 12 wniosków o ukaranie. Było 226 kontroli kierowców pod kątem alkoholu. W jednym przypadku 57-letni kierowca opla był nietrzeźwy. Został zatrzymany w Elblągu przy ul. Królewieckiej. Badanie wykazało u niego 2,6 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
      

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Napiszę może tak po tym co zobaczyłem dnia wczorajszego : Panowie no i panie policjanci chyba jakieś przepisy i prawo was też obowiązuje również was Kryjecie się i łupicie kierowców zza krzaka Wyjdz dziadu jeden z drugim z ukrycia ustaw radiowóz jak należy i zatrzymuj ludzi jak należy Zyjesz tylko i wyłacznie z naszych podatków wiec bez nas jesteś nikim. I w życiu nie przyjmę mandatu z takiej dzikiej łapanki z zaskoczenia i ukrycia
 • Powinni najpierw w mediach napisać gdzie będą stali i ustalić dzień aby kazdy kierowca zwalniał i tą jedną drogą jeździł przepisowo a pijani za kółkiem omijali by ten odcinek, a poza tym w ogóle po co policja, niech władza rozda broń mieszkańcom i sami będą wymierzać sprawiedliwość wg swojego uznania i swoich racji.
 • Ciekawe, ile mandatów dzielni policjanci nałożyli 100 metrów od znaku D-42 ? To zazwyczaj najniebezpieczniejsze miejsca w każdej miejscowości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  GłębokaMyśl(2023-03-06)
 • Najlepiej jeszcze żeby dla takiego dziada jak ty wszem i wobec napisali wcześniej, gdzie będą stali i o której godzinie.
 • Do matołów tu piszących. Tylko bandyta działa z ukrycia w stosunku do zwykłego człowieka. Policja ma być widoczna, działa to zdecydowanie prewencyjnie a przestępczość znacznie spada w takich przypadkach. Różnego rodzaju łapanki rodem z gestapo to nic innego jak zamach na wolność obywatela. W Stanach nikt się nie chowa. Każdy obywatel ma dostęp do broni a to kolebka demokracji.
 • Po zaszczepieniu Covid milicjanci zamiast leku dostali program pegasusa do swoich dwóch komórek niejajecznych więc działają zgodnie z pr.. awem/ pr.. ogramem opracovanym na zlecenie, wdrażanym na szczepionkach i szkoleniach. To juź nie są ludzie jak kiedyś... To posłuszni funkcjonariusze sterowani rozkazem.
 • Ja wcale nie chce żeby pisali w mediach gdzie stoją tylko żeby postępowali według przepisów które określają dokładnie jak ma się zachowywać patrol drogówki Tak może już robię się starym dziadem ale jakoś od 20 paru lat mandatu nie płaciłem
 • jedz matole przepisowe, i nie rozgladaj sie. A mandatu nie przyjmuj. Sąd nałoży ci wiecej.
 • w ogóle w weekendy nie powinni nigdzie stać to i wypitym mozna by było wracać w nocy,
 • Pierwszy komentarz bardzo mnie wzruszył... Żyjecie z naszych podatków i bez nich jesteście nikim czy jakoś tak... Niesamowite i słabe to było. Jak dobrze mi się wydaje to znikomy procent podatków jest przeznaczany na służby mundurowe, a i sami Policjanci podatki również płacą. Skoro mają prawo stać gdzie chcą to z tego korzystają. To TY drogi anonimie masz stosować się do ogólnie przyjętych w naszym kraju przepisów, a nie łamiąc prawo wściekać się bo wzięli Cię z zaskoczenia i drogo Cię to kosztowało... Miłego dnia wszystkim!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kapitan Bomba(2023-03-08)
Reklama