UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Najlepiej, obładujcie wszystko ścisłymi przepisami pod groźbą kary, zabierzcie przyjemność z robienia dosłownie czegokolwiek. Akurat urwa jadąc zrelaksować sie na rowerze będę patrzyl czy chodzik ma więcej niż 2 metry szerokości. .. Przepisy na wszystko, kiedyś takiej paranoi nie bylo i ludzie żyli, a teraz sami to sobie robimy i jeszcze ciemna masa chapie po same kule te bzdury żeby potem pilnować wszystkich wokół jak przykładny obywatel z kijem w d..(kojarzycie to samo z koronawirusem i maskami?)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    9
    Hdhsbwbwjsh(2021-03-16)
  • @Hdhsbwbwjsh - No tak, w końcu i tak mają wszystko w d. jeżdżą jak chcą i gdzie chcą. Ciekawe co by się stało gdybyśmy zaczęli autami tak jeździć. .. Hashtagi: #Rrr.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    Aleksandra...(2021-03-16)
  • @Hdhsbwbwjsh - Ja osobiście mocno odradzam jeżdżenie po chodniku, nie tyle że względu na przepisy, ale ani to wygodne (nierówne płyty, krawężniki, omijanie pieszych), ani bezpieczne, zarówno dla pieszych, jak i samych rowerzystów. Jeśli nie ma drogi dla rowerów, to najlepiej aby rowerzysta jechał ulicą, co wbrew pozorom jest bezpieczniejsze od jazdy po chodniku, bo kierowcy na jezdni widzą nas z daleka dużo bardziej niż gdy rowerzysta jadący chodnikiem pojawia się nagle zza krzaka czy zza rogu budynku i nagle wpada na przejście dla pieszych nie dając kierowcom nawet czasu na reakcję. Chodnik jest dla pieszych i niech tak zostanie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Zennon.(2021-03-16)
  • @Aleksandra... - Jedź gdziekolwiek na zachód od naszej umiłowanej ojczyzny i dowiesz się, co to znaczy szanować rowerzystów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    GłębokaMyśl(2021-03-17)
  • @Zennon. - wystarczy by rowerzysta uważał wjeżdżając na przejście, bo pierwszeństwa bezwzględnego nie ma
  • Tu już nie chodzi tylko o same przejścia, ale ogólnie - każdy wyjazd z posesji, parkingu, każde wyjście z klatki schodowej czy ze sklepu na chodnik, każde krzyżowanie się ruchu nawet samych pieszych, dzieci na chodnikach itp. itd. Jazda rowerem po chodniku jest tak niewygodna i niebezpieczna, że mocno dziwię się wszystkim, którzy jeżdżą rowerem po chodnikach. Na prawdę na jezdni jest o wiele spokojniej i bezpieczniej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Zennon.(2021-03-17)
  • @Zennon. - Dziękuję za sensowny komentarz. Uważam jednak, że za wszystkim powinien stać zdrowy rozsądek. Jako nastolatek jeździłem rowerem "ekstremalnie"po mieście, teraz jeżdżę bardziej tradycyjnie i uwierz mi, nigdy nie miałem sytuacji zagrażającej komukolwiek ani sobie. Dlaczego? Bo chociaż się relaksuję przy jeździe, to też nie przestaje używać głowy. Proste odcinki, zakręty z pełną widocznością, pozwalam sobie jechać szybciej, bo kontroluje co sie dzieje. Jak omijam ludzi, zwalniam prawie do zera, jak nie widze co jest za rogiem budynku, zwalniam prawie do ZERA, mam wjechać na przejście na zielonym świetle, 5 razy patrze w lewo i prawo. Na prawdę myśląc trzeźwo i logicznie oraz przewidując sytuacje nie potrzebujemy tych durnych przepisów o szerokościach, prędkościach i innych głupotach, bo zamiast się odprężać, napinamy sie jeszcze bardziej. .. Za moment każą montować na rower światła mijania, długie, stopu, kierunkowskazy, ubierać się od czapki po buty w odblaskowe łachy i może posiadać licencję na prowadzenie roweru zdaną w WORDzie i okraszoną odpowiednią opłatą. Ludzie, nie dajmy sie zwariować. Rower to ma być wolność a nie zakazy i nakazy. Wystarczy MYŚLEĆ!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    hdfhsdfhsd(2021-03-17)
  • @Aleksandra... - no to se zaczynajcie. Ja jeżdże autem bezpiecznie, przewiduje, dopasowuje się do warunków na drodze, jestem życzliwy dla innych kierowców. Tak samo jeżdze rowerem i nie miałem sytuacji, w których komukolwiek zagrażałem, już nie mówiąc o sobie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    hhgdjgkd(2021-03-17)
Reklama