UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pfff mógł go jeszcze pobić!! No ludzie co za agresja!! Kto w Seacie? Starszy dziadek? Trochę kultury. .. zresztą widzę jak instruują nowych kierowców w elblagu- tak, że wjeżdżając na rondo włączają kierunkowskaz! Jakieś nowe przepisy? Bo w Gdańsku jakoś tego nie widzę
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    23
    127
    Juliane(2020-11-16)
  • @Juliane - jak dojeżdżasz do ronda. lewy kierunek, gdy skręcasz w lewo, a potem przy zjeździe prawy (nieobowiązkowo), prawy gdy w jedziesz prawo. bez kierunku gdy jedziesz prosto. Co tu dziwnego? To tylko pomaga.
  • @Juliane - oczywiście lewy nieobowiązkowo
  • Ale dla niektórych trzymanie się prawa sztywno jest ważniejsze od wygody i bezpieczeństwa. Np. ostatnio zwrócono mi uwagę, gdy wyprzedzałem rowerzystę użyłem kierunkowskazów mimo, że nie zmieniałem pasa. I po co?? Odpowiedziałem, że dla bezpieczeństwa by z tyłu widzieli, że "coś"jest na drodze lub w jej pobliżu co potencjalnie może powodować zagrożenie.
  • @Juliane - Starszy dziadek? 82-letni facet w ub. tygodniu wjechał we mnie na rondzie. Tłumaczył że mnie nie zauważył. Kontakt z taka osoba jest ograniczony, mało co do niego dociera (ledwo co się podpisał pod oświadczeniem)i taki prowadzi pojazd mechaniczny??. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie wezwałem policji bo taka osoba dalej będzie zagrażać innym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    43
    10
    Wprowadzić_badania(2020-11-16)
  • an rondzie nigdy nie skrecasz w lewo.
  • @Wprowadzić_badania - Sie ciesz że podpisać się jeszcze umiał.
  • @Wprowadzić_badania - Jakoś na całym cywilizowanym świecie, starsi nie przeszkadzają, w Polsce niepokoją młodych śmigajacych.
  • A co za cymbał cię tak uczył że dojeżdżając do ronda włączasz lewy kierunek?masz inną możliwość jak tylko jechać w prawo? NIE!!! Więc po co go włączasz?no chyba że chcesz zasygnalizować jadącemu po rondzie(po twojej lewej)że chcesz mu walnąć czołówkę
  • @Juliane - Z zabójcami trzeba krótko. Poszukaj sobie po necie ofiar takich "starszych dziadków".
  • @Wprowadzić_badania - też będziesz stary więc się zastanów
  • @Juliane - @Juliane, jestes pewnie "blondynkom"hahaha
  • @Juliane - ''Bo w Gdańsku tego nie widzę. .. ''Jakie to stwierdzenie jest wielkomiejskie. .. .Ale z Ciebie musi być fachowiec od wypasania owiec.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    3
    Kapitan Bomba(2020-11-16)
  • @Juliane - Dla Pana wiadomości takich wymogów wymaga WORD a nie Ośrodki Szkolenia Kierowców :)
  • @Juliane - Ja zdawałam na prawo jazdy w Gdańsku razem z kursem który tam przeszłam. To nie jest wymysł elbląskich instruktorów tylko nowe prawa wchodzące w życie. Następnym razem zanim się Pan:Pani ośmieszy proszę najpierw zainteresować się tematem Hashtagi: #Magda
  • Dziecko milcz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    Juliane(2020-11-16)
  • @Kapitan Bomba - No tak. tam mieszkam, tam zdawalam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Juliane(2020-11-16)
  • @Wprowadzić_badania - Tu nie o to chodzi!! Chodzi o ogólne zachowanie wobec drugiej osoby. Czy starszy czy młodszy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    Juliane(2020-11-16)
  • @Yut - Nie :)stereotypowy *****
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    Juliane(2020-11-16)
  • co za brednie, chyba przepisy przez ciebie tworzone. Wyrokiem sądu sprawa włączania kierunkowskazu na rondzie została dawno wyjaśniona.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    1
    cyklista(2020-11-16)
  • Pod koniec 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok, w którym stwierdził, że wjeżdżający na rondo kierowca nie może sygnalizować skrętu w lewo. Innymi słowy, chcąc skręcić na rondzie w lewo, nie można włączać lewego kierunkowskazu, a jedynie prawy na chwilę przed opuszczeniem ronda
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    cyklista(2020-11-16)
  • Stosownie do § 36 ust. 1 rozporządzenia ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, znak C-12 "ruch okrężny"oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Przy wjeździe na takie skrzyżowanie kierujący zachowuje swój dotychczasowy kierunek ruchu Zastanów się co piszesz i nie OŚMIESZAJ SIĘ.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    cyklista(2020-11-16)
  • Stosownie do § 36 ust. 1 rozporządzenia ministrów infrastruktury i spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, znak C-12 "ruch okrężny"oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Przy wjeździe na takie skrzyżowanie kierujący zachowuje swój dotychczasowy kierunek ruchu
  • @Juliane - Jakoś po obejrzeniu filmiku nie widzę agresji ze strony instruktora.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    4
    Sierżant(2020-11-16)
  • zjazd z ronda to kierunkowskaz nieobowiązkowo? oddaj swoje prawo jazdy bo ja już się boję. a powiedz na którym rondzie w Elblągu Twój lewy kierunkowskaz jest widoczny?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    logiczniemyślący(2020-11-16)
  • @logiczniemyślący - Zjazd tak, wjazd nie
  • @Wprowadzić_badania - Mieszkam na zachodzie Tu skonczyles 70 lat. .co roku na badanie wzroku, sluchu. .takie to trudne do wprowadzenia?
  • co ma wspolnego wzrok i sluch z otępieniem umysłowym jaki ten kierujący jak widać posiada?Bo kto mi powie, że znaku nie zauważył jeżdżąc kilkadziesiąt lat po drogach?Niestety niektórzy w pewnym wieku doznają demencji starczej i nie wiedzą do czego kibel służy, a co dopiero mówić o kierowaniu samochodem?
  • @HvK - "Na rondzie w lewo"- każdy wie co to potocznie znaczy, ale tu chcą być mądrzejsi od wszystkich, "na rondzie w lewo", przeważnie oznacza trzeci zjazd. Jadąc po rondzie z lewym kierunkiem, pokazujesz tym co chcą na rondo wjechać, że z niego nie zjeżdżasz lecz jedziesz do następnego zjazdu przed którym włączasz prawy kierunek - wtedy ruch odbywa się płynnie i każdy wie kiedy może na rondo wjechać. Dać w Elblągu rondo 2-3 pasmowe i ludzie się pozabijają; ). Swoją drogą który przepis zabrania używania lewego kierunku przed i na rondzie??
  • @HvK - Mowa jest o lewym kierunkowskazie przy wjeżdżaniu na rondo, a na rondzie nigdy nie skręcam w lewo, ewentualnie zmieniam pas.
  • @gcg - Myslisz, ze jak jezdzisz po Elblagu to juz wszystko wiesz I rozumiesz, bo juz trzy razy byles w Gdansku. Badanie wzroku I sluchu to podstawa, bo ponad 80% wypadkow to wymowka, ze albo niedowidzial/a albo niedoslyszal/a. Te badania po 70- tce to nie tylko wzrok I sluch lekarz rodzinny (tzwGP)ma twoja karte I doskonale wie w jakim jestes stanie, wie nawet kiedy masz zatwardzenie, bo musi przepisac Ci cos na sraczke. Tak ze o demencji wie on znacznie wczesniej od Ciebie I to lekarz podpisuje Ci dokument czy jestes zdolny do prowadzenia pojazdu czy nie. Jestem co drugi dzien w szpitalu bo woze chora osobe na dializy I nie zdawalem sobie sprawy ile chorych ludzi jezdzi autami, niektorzy dowozeni sa na wozku inwalidzkim do auta, wsiadaja do niego I jada sami, bo wspolmalzonek albo chory albo juz nie zyje a syn czy corka nie moze bo pracuja. Gdyby im wszystkim pozabierac prawo jazdy, to mysle ze niektorzy do szpitala przyjezdzali by kiblem jak sugerujesz.
  • @Juliane - Julianie a moze ty jechales w tym Seacie
  • @Juliane - To jezdZij po Gdańsku
  • @HvK - przy klasycznym rondzie ktore ma 3 zjazd kierujemy sie w lewo jako kierunku ktory odnosi sie do dalszej jazdy / patrzac na twoja logike to na zwyklym skorzyzowaniu jak jedziesz w lewo to tak naprawde zjezdzasz w prawo na wybrany pas bo zaprzestajesz w pewnym momencie kierowac sie w lewo, ze tez dyskusja musi sie toczyc na taki temat, haha, jak ktos ci powie na rondzie jedz w lewo to ty w prawo pojedziesz ? bo brakuje ci oleju w glowie, zanim wsiadziesz do auta to sprawdz poziom
Reklama