UWAGA!

15 tys. dolarów darowizny

24 października w Grupach Wychowawczych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Elblągu o godz. 11 odbędzie się uroczyste wręczenie Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym Drugi Dom czeku na kwotę 15 tys. dolarów będącą darowizną Fundacji UPS reprezentowaną przez UPS Polska Sp.z o.o. w Warszawie.

Fundacja UPS powstała w 1951 r. jako wyraz chęci włączenia się w zachodzące zmiany w społeczeństwie. Fundacja wspiera działania w zakresie komunikacji społecznej, wspierania grup społecznych będących w najsłabszej sytuacji, a także wszelkie działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja dysponuje środkami rzędu 45,3 mln dolarów, które kierowane są do organizacji pozarządowych na całym świecie.
       Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym Drugi Dom w Elblągu jest organizacją wspierającą działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w zakresie rehabilitacji dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo. Nawiązana w tym roku współpraca z UPS Polska doprowadziła do tego, że Fundacja UPS postanowiła wesprzeć działania Stowarzyszenia kwotą 15 tys. dolarów. Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, sportowego, RTV, komputerów oraz wyposażenia pomieszczeń kuchennych. Pozwoli to na wzbogacenie bazy materialnej placówki, a tym samym rozwinięcie pracy rewalidacyjnej.
       Przygotowanie naszych podopiecznych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie jest naszym naczelnym celem. Wsparcie jakiego doznaliśmy ze strony Fundacji UPS jest ogromną pomocą w realizacji tego zadania.
      
Mirosław Borzęcki, kierownik Grup Wychowawczych SOSW nr 1 w Elblągu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama