UWAGA!

60 lat PTTK

W sobotnie przedpołudnie w kamieniczkach staromiejskich odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

- 25 czerwca 1947 roku w Sali Starostwa Powiatowego przy Alei Grunwaldzkiej z woli 21 członków założycieli powstało w Elblągu Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, protoplasta dzisiejszego oddziału PTTK - wspomina Marian Tomaszewski, obecny prezes oddziału. - Dzisiaj elbląskie PTTK liczy 350 członków, dysponuje kadrą przewodników, a plany na przyszłość są bardzo ambitne. Będziemy się koncentrowali przede wszystkim w kierunku rozwoju turystyki i krajoznawstwa - dodaje prezes.
     Przed obchodami jubileuszowymi członkowie elbląskiego oddziału uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki w Rynie. W czasie tego spotkania Danuta Hoppa, Jolanta Kałabun, Piotr Adamiak, Andrzej Kotliński, Krzysztof Żynda, Andrzej Piziak i Władysław Falkowski zostali uhonorowani odznakami „Zasłużony Działacz Turystyki” nadanymi przez Ministerstwo Gospodarki.
     Nie brakowało dowodów uznania za pracę na rzecz turystyki także w czasie sobotniej uroczystości. Decyzją Ministra Edukacji, „Medalami Komisji Edukacji Narodowej” uhonorowano Krzysztofa Miecznikowskiego z Pasłęka oraz elblążan Leona Jasińskiego i Mariana Tomaszewskiego. Wręczono także złote i srebrne „Honorowe Odznaki PTTK”. Specjalne wyróżnienia medalami honorowymi „Za współpracę PTTK” otrzymały Muzeum Archeologiczno-Historyczne z Elbląga, Urząd Miasta i Gminy z Tolkmicka, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kamienicy Elbląskiej oraz Urząd Gminy i Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych z Gronowa Elbląskiego.
     Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się na turystyczne spotkanie przy ognisku w Bażantarni. Były atrakcje kulinarne i występy zespołu z Aniołowa. Nie zabrakło też piosenki turystycznej i żeglarskich szant.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama