UWAGA!

74. rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych

 Elbląg, 74. rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych

W  sobotę, 24 września o godz. 15 w Ratuszu Staromiejskim odbędą się uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy powołania Narodowych Sił Zbrojnych.

W programie m.in. wykłady Tadeusza Płużańskiego Janusza Niemca, syna mjr Antoniego Żubryda, film Iwony Bartólewskiej "List do syna" o mjr Antonim Żubrydzie z NSZ oraz koncert Bastiego. Uroczystość ma charakter zamknięty. Wstęp za okazaniem wejściówek. Wejściówki są bezpłatne. Więcej informacji pod numerami tel. 797130771 i 509271805 lub pod adresem elblascy.patrioci@o2.pl.
      
      
Anna Szczepańska, Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zbrodnie Narodowych Sił Zbrojnych dokonane na ludności cywilnej, schwytanych do niewoli oraz rannych dokonane w latach 1942-1948. Prowadzimy rejestr wszystkich aktów przestępczych jakich dopuścili się członkowie NSZ w czasie swojego istnienia wobec ludności cywilnej. Rejestrujemy również przypadki łamania konwencji międzynarodowych, których ofiarą padali m. in. jeńcy Brygady Świętokrzyskiej. zolnierzeprzekleci. wordpress. com/zbrodnie/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  6
  NieDlaBandytówPrzeklętych(2016-09-19)
 • @NieDlaBandytówPrzeklętych - Potomkowie "utrwalaczy władzy ludowej" w akcji!!!!! Należy w końcu odkłamać historię i nagłaśniać zbrodnie NKWD, UB, KBW i pozostałych przedstawicieli okupantów sowieckich.
 • Czy elbląskie władze miejskie oraz redakcja Portelu mają świadomość, że swoimi działaniami wspierają faszystów z ONR, którzy - co widać na plakacie promocyjnym - są współorganizatorem tej imprezy? Zero tolerancji dla współpracy państwa ze skrajną prawicą! zero-tolerancji. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  zero-tolerancji.pl(2016-09-19)
 • nihil novi sub sole. Pamiętam plakat: Polska ma 35 lat.
 • Zero tolerancji dla rasistów i ksenofobów w przestrzeni publicznej! Tak jak informowaliśmy tydzień temu, Razem ruszyło z ogólnopolską kampanią przeciwko mariażowi skrajnej prawicy z władzą publiczną. W dniu dzisiejszym z jednego z elbląskich portali informacyjnych dowiedzieliśmy się, że jednym z organizatorów uroczystości poświęconej powstaniu “Narodowych Sił Zbrojnych”, które odbędą się w miejskim Ratuszu, będzie znany ze swoich skrajnych, antydemokratycznych przekonań Obóz Narodowo Radykalny. Nie zgadzamy się na to, by w urzędach publicznych spokojnie mogły występować organizacje nawołujące do nienawiści i ksenofobii. Wzywamy Prezydenta Witolda Wróblewskiego - Prezydent Miasta Elbląga o cofnięcie zgody na organizację tego wydarzenia. Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich elbląskich partii politycznych i organizacji społecznych o wspólne potępienie udziału takiej organizacji w oficjalnych uroczystościach. Uważamy, że w Polsce czas wprowadzić obowiązującą w wielu krajach Europy zasadę: demokratyczni politycy nie siadają do stołu z rasistami i wrogami demokracji. (. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  RazemElbląg(2016-09-19)
 • (...) Razem nie godzi się na obecność neofaszystów, rasistów, antysemitów i zwykłych ulicznych bandytów w głównym nurcie debaty politycznej. Dlatego ruszyliśmy z kampanią #ZeroTolerancji. Pojawiamy się wszędzie tam, gdzie władza współpracuje ze skrajną prawicą. Nagłośniamy każdy przypadek flirtu instytucji publicznych z neofaszystami. Ten związek czas zakończyć na dobre. Zanim będzie za późno. Jeśli wiesz o przypadku współpracy instytucji publicznej - szkoły, muzeum, samorządu, ministerstwa - ze skrajną prawicą, zgłoś go na stronie www.zero-tolerancji.pl. Opiszemy zgłoszenie na stronie i podejmiemy interwencję! Przekaż dalej informację o inicjatywie! facebook.com/razemwarminskomazurskie/photos/a.877008605729525.1073741828.875023585928027/1059453514151699/?type=3&theater
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  RazemElbląg(2016-09-19)
 • Czy będzie tak jak w katedrze w Białymstoku?
 • Mój Boże! Dlaczego boję się podpisać pod tekstem? Czy to już? Czy jeszcze nie?
 • Czerwone się odzywa-ojcowie, dziadkowie w strukturach totalitarnych-komunistycznych to wnuczki dobrze przeszkolone i wiedza jak pluć żeby ładnie i medialnie było. Pamięć o ludziach, którzy nie klękali przed wrogiem mimo propagandy i kłamstw wciąż żyje- nikt i nic już tego nie zatrzyma. Teksty o nazistach itp. to już przerabiane było a stalinowskich czasów- wysilcie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Sport/Zdrowie/Nacjonalizm(2016-09-20)
Reklama