UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • A mnie zastanawia, jak według orędowników pasa i kabla, przemoc wobec dziecka miałaby powstrzymać jego agresywne zachowania. Jak utwierdzenie chłopca w tym, że jest zły, miałoby zmienić go w "dobrego"? Problemem jest zachowanie, nie dziecko - i dlatego nawoływanie do walki z dzieckiem jest co najmniej nie na miejscu. Mamy XXI wiek, szereg badań i wiedzę, i jest jasne, że nie trzeba (lekko mówiąc) bić dziecka, żeby je wychować. Łatwo jest przeczytać coś w Internecie, a później rzucać sądami - oceniać rodziców, których nie znamy i wytykać dziecko, o którym nie wiemy nic poza artykułem. Czasem pochopne wciśnięcie opcji "dodaj komentarz" niesie konsekwencje, których w momencie publikacji nie widać. Czasem warto ugryźć się w język.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    17
    niktważny(2019-11-25)
  • Wiesz, że w Szwajcarii prawo nakazuje mieć dwa psy, albo dwa koty zamiast tylko jednego? Bo szczeniaczki i kociaki podczas zabaw gryzą i drapią się nawzajem, dzięki czemu wiedzą, czym jest ból i że nie wolno tak robić wobec swoich bliskich. To dziecko bije, bo nie wie, czym jest ból. Grozi śmiercią, bo nie wie, czym jest strach. Pas ma pomóc właśnie na tej samej zasadzie, co zabawa kotków i szczeniaczków - dziecko na własnej skórze odczuje, że tak nie wolno. Skoro działa wśród zwierząt, to będzie działać i wśród ludzi.
  • To dlaczego te metody XXI wieku nie działają? Artykuł przecież mówi, że rodzice nawet chodzą z dzieckiem na terapie, które nic nie dają. Tymczasem pas jest stosowany od tysięcy lat i działa. Po co zmieniać sprawdzone, tanie i skuteczne przez tysiąclecia metody na nowoczesne, drogie i niedziałające? Zastanów się nad tym, bo może i Ty wychowasz takiego terrorystę.
  • O boże. .. większej głupoty dawno nie czytałem. To dziecko od dawna wie czym jest ból i strach. Bije innych i grozi, bo ktoś mu pokazał, że tak można i to działa. Może właśnie ktoś taki jak ty, kto uczy czym jest ból i strach za pomocą pasa. Po prostu przemoc rodzi przemoc. Mam nadzieję, że nie masz dzieci.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    7
    strasznie to wygląda(2019-11-25)
  • Rozumiem, że ty bijesz swoje dzieci.
Reklama