UWAGA!

Areszt też szyje maseczki

 Elbląg, Areszt też szyje maseczki
(fot. nadesłana)

W dobie epidemii koronawirusa podejmujemy wszelkie działania, jakie mogą zwiększać bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy wykonują swoją w pracę na pierwszej linii walki z pandemią. Areszt Śledczy w Elblągu włączył się w akcję pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Królewieckiej.

Szpital zwrócił się z apelem o niezbędne materiały ochronne takie jak: maseczki, gogle, fartuchy.

- Pomysł pojawił się szybko – będziemy szyć maseczki. Postanowiliśmy wykorzystać część materiałów, które były przeznaczone na przygotowanie wielkanocnych upominków. Corocznie bowiem wspomagamy Hospicjum w Gdańsku, przekazując wykonane w trakcie terapii zajęciowej ozdoby świąteczne. Zdwoiliśmy wysiłki, by w tych trudnych chwilach pomóc też innym, to jest personelowi szpitala, który jest w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia. Wiem, jak trudna jest to praca i jak bardzo obarczona ryzykiem zawodowym, bo sama pracowałam przez 20 lat jako pielegniarka w Oddziale Anestezjologii Intensywnej Terapii. Dziś, choć w taki sposób, chciałabym wesprzeć swoje koleżanki pielęgniarki - wyjaśnia terapeutka st. szer. Beata Chwiej.

Część materiału do uszycia maseczek przekazała Weronika Chomacka, elbląska koordynatorka ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom. Pozostała część materiału pochodzi ze zbiórki zorganizowanej przez funkcjonariuszy i pracowników aresztu. Natomiast resztę środków na zakup tasiemek i gumek do maseczek finansował dyrektor elbląskiej jednostki.

Maseczki szyte są przez osadzonych z oddziału terapeutycznego w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez terapeutów oddziału.

- Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i pomocowych. Daje im to poczucie, że są potrzebni, że są wartościowymi ludźmi. Dla niektórych jest to forma rekompensaty za błędy jakie popełnili w życiu, dla innych droga do budowania lepszych relacji z otoczeniem i budowania własnego poczucia wartości i sprawstwa, czyli poczucia, że mogę wpływać pozytywnie na to, co się dzieje wokół mnie, mogę sprawiać, że dzięki mnie ktoś inny może czuć się lepiej. Pomaganie innym to najlepsza forma terapii - mówi terapeuta mł.chor Zbigniew Nisztuk.

kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czaja szyjesz ????? Gitara!!!!!
  • W przypadku masek szytych amatorsko jedynym potwierdzeniem ich jakości i składu jest nasza subiektywna ocena oraz to, co powie nam jej producent lub dystrybutor. To oznacza pewne ryzyko.
  • Zdaniem chińskiego koordynatora walki z pandemią, maseczki nosić powinni wszyscy. Ci co potencjalnie zarażają, i ci co chca się chronić. To taka podwójna bariera. Bo w naszym przypadku ciemna liczba nosicieli jest podwójnie ciemna. .. .. Nie jest to panaceum na wszystkie zło, ale poprawia sytuacje w jakiej się znależliśmy.
  • fajny koleś na zdjęciu
Reklama