UWAGA!

Bądź Bezpiecznym Emerytem

Elbląg, Na pytania seniorów odpowiada nadkom. Artur Kłapouchy
Na pytania seniorów odpowiada nadkom. Artur Kłapouchy (fot. KMP Elbląg)

Najczęściej pytają policjantów, w jaki sposób unikać zagrożeń, w jaki sposób i do kogo zwrócić się o pomoc, co zrobić w konkretnej problemowej sytuacji - mowa tym razem o emerytach, którzy uczestniczą w spotkaniach z policjantami. Spotkaniach, które organizowane są w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zwykle godzinę, a czasem nawet dłużej trwa spotkanie z emerytami, którzy chcą się edukować. Oczywiście policyjne wykłady dotyczą najczęściej unikania zagrożeń oraz tego, jak nie stać się ofiarą przestępstw.
       - W ten sposób powstał m.in. program "BBE", czyli w pełnej nazwie: Bądź Bezpiecznym Emerytem - mówi nadkom. Artur Kłapouchy z Wydziału Prewencji Kryminalnej elbląskiej komendy. - Przekazujemy tym osobom wiedzę i rady np. jak nie zostać "nabranym" przez oszustów, jak zabezpieczyć mieszkanie, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu transakcji. Myślę, ze jest to przydatna wiedza i może zostać wykorzystana w praktyce.
       Jak pokazuje policyjne doświadczenie spotkania są też okazją do poradzenia się, co zrobić w konkretnej trudnej sytuacji. Często problemy te dotykają również sytuacji rodzinnych czy sąsiedzkich.
       - Zdarza się, że emerytom mówimy o problemach osób nieletnich, problemach dorastającej młodzieży czy narkotykach - dodaje nadkomisarz Kłapouchy. - W pierwszej chwili wydawałoby się, że to nie ten temat i nie ta kategoria. Pamiętajmy jednak o tym, że babcia czy dziadek uczestniczy też często w wychowaniu wnuków. Co więcej, zdarza się, że rodzice wyjeżdżają np. na jakiś czas za granicę do pracy, a wtedy dzieci pozostają właśnie pod opieka dziadków. Ta wiedza szczególnie wtedy może się przydać.
       Policjanci z prewencji kryminalnej praktycznie codziennie spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Spotkania te odbywają się w szkołach podstawowych, gimnazjach a nawet elbląskich wyższych uczelniach. Każdy kto chciałby dla zorganizowanej grupy osób zrobić takie spotkanie z funkcjonariuszami może zadzwonić pod nr tel.: 55 230-15-64 lub (55) 230-15-30.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama