UWAGA!

Bez munduru, za to z wędką

 
Elbląg, Bez munduru, za to z wędką
(fot. Sławomir Tessar)

W piątek odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Garnizonu Elbląg. Najlepszymi wędkarzami okazali się żołnierze 2. dywizjonu przeciwlotniczego.

Jako że wędkowanie rozpoczyna się „bladym świtem”, już o godz. 7 rano dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski powitał uczestników i uroczyście otworzył Towarzyskie Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Garnizonu Elbląg w Wędkarstwie Spławikowym. Po otwarciu zawodów nad rzeką Elbląg nastała już tylko cisza i rozpoczęło się zanęcanie, podkarmianie, wabienie i wojna psychologiczna – ryba kontra wędkarz. W szranki stanęły drużyny dowództwa 16 PDZ, 16 batalionu dowodzenia, 2 dywizjonu z 15 pułku przeciwlotniczego, 16 batalionu remontowego, Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji, Oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz najmłodszych „spławikowców” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Nie pomagały komendy, lizaki, wezwania do opuszczenia wody ze strony różnych funkcjonariuszy – decydował spryt, znajomość rybich preferencji, zanęty, przynęty i oczywiście szczęście. Po upływie regulaminowego czasu zawodów, okazało się, że w klasyfikacji drużynowej pierwsze trzy miejsca zdobyły drużyny:
       I.  2 dywizjon przeciwlotniczy z 15pplot z wynikiem 25,503 kg;
       II. Komenda Miejska Policji z wynikiem 21,990 kg
       III. Żandarmeria Wojskowa z wynikiem 19,825 kg
       Indywidualnie natomiast czołowe miejsca zajęli:
       I miejsce - plut. Bartosz Kępiński  - 16bdow
       II miejsce - kpr. Paweł Ługowski  - ŻW
       III. miejsce: kpt. Wojciech Sawicki  - 2dplot
       Nagrody, wyróżnienia, dyplomy i certyfikaty uczestnictwa wręczył zarówno najlepszym jak i wszystkim biorącym udział w zawodach Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Marek Sokołowski. Po części oficjalnej i sportowych zmaganiach, przy przekąskach z grilla nastąpiła wymiana doświadczeń i omówienie rywalizacji.
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama