UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Bez wolontariatu nie potrafię żyć" (aktualizacja)

 
Elbląg, Wręczenie wyróżnienia Bożenie Lemierskiej
Wręczenie wyróżnienia Bożenie Lemierskiej (fot. Michał Skroboszewski)

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu ogłosiło dziś (4 grudnia) wyniki konkursów związanych z działalnością osób i instytucji na rzecz potrzebujących. Ze względu na pandemię wydarzenie miało skromniejszą formę niż w ubiegłych latach.

- Angażuję się w wolontariat od roku – mówi Anna Jankowska, laureatka konkursu "Barwy Wolontariatu". - Motywuje mnie chęć pomagania innym, daje mi to także bardzo dużo satysfakcji – dodaje. Przyznaje, że trwająca pandemia utrudnia tego rodzaju działalność.

- Wolontariat ułatwia życie każdego z nas – mówi z przekonaniem Bożena Lemierska, laureatka pierwszego miejsca lokalnego etapu "Barw Wolontariatu". - Jeśli współpracujemy i pomagamy sobie nawzajem, jest nam po prostu łatwiej. Moja działalność w wolontariacie jest dość szeroka, nie mam jednego, konkretnego działania. Działam tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Ludzie wynajdują mnie i proszą o pomoc, a ja po prostu nie potrafię odmówić – przyznaje. - Wolontariat to jest dla mnie życie. Kontakt z ludźmi, współpraca... Bez wolontariatu nie potrafię żyć – dodaje Bożena Lemierska, która oprócz tego rodzaju zaangażowań prowadzi też własny biznes.

- Wolontariatem zajmuję się od zeszłego roku, ta przygoda zaczęła się od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działam też w szkolnym kole wolontariatu w ZST – mówi Kinga Gałecka, Wolontariuszka Roku Korpusu Solidarności. - Opiekuję się z drugą wolontariuszką seniorką, staram się też angażować na bieżąco w kolejne akcje związane z wolontariatem. Moja szkoła w czasie pandemii organizuje np. zbiórkę artykułów dla dzieci – mówi.

Gabriela Zimirowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, podczas wręczenia wyróżnień odczytała list, jaki skierował do wolontariuszy prezydent Elbląga.

"Wolontariat czyni nasze społeczeństwo pełniejszym i pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość. Wszystkim wolontariuszom z okazji ich święta życzę dużo satysfakcji z misji pełnionej wśród elblążan" - podkreślił prezydent Witold Wróblewski.

Lista lokalnych laureatów "Barw Wolontariatu" znajduje się tutaj, natomiast pod tym linkiem można znaleźć listę laureatów pozostałych konkursów.

Aktualizacja: Dziś (4 grudnia) w trybie online odbyła się także Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama