UWAGA!

Bezpieczne ferie w Elblągu

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu starają się zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny wypoczynek w czasie ferii.

W okresie ferii zimowych policjanci przeprowadzą spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań podczas zabaw w miejscach zorganizowanego wypoczynku. Miejsca, w których wypoczywać będą dzieci i młodzież, kontrolować będzie także Straż Miejska, Straż Pożarna, Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz inne podmioty mające wpływ na bezpieczeństwo i warunki wypoczynku dzieci i młodzieży.
     Dodatkową formą zapewnienia bezpieczeństwa podczas ferii będzie kontrola tzw. dzikich lodowisk, kontrola miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu oraz legitymowanie nieletnich przebywających w okolicach dworców PKP, PKS i lokali gastronomicznych w celu ustalenia, czy nie są to osoby poszukiwane.
     Kolejną formą działań profilaktycznych będzie kontrola środków transportu przewożących dzieci i młodzież na zimowiska, zwłaszcza pod kątem trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego pojazdów. Osoby zainteresowane kontrolą środków transportu mogą zgłaszać się telefonicznie do Sekcji Ruchu Drogowego KMP pod numer tel. 055 230 15 90 lub 997.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I tak nasza policja działa od akcji do akcji! A inni mogą też czuć się bezpiecznie? A może dość tych akcji i zająć się prewencją na codzień i to nie tylko w stosunku do dzieci! Może zacząć prowadzić kompleksowe sprawdzania stanu technicznego autobusów jeżdżących na co dzień po mieście i wożących pasażerów? Tam też jeżdżą dzieci. Czy dopiero taki autobus jak ostatnio z firmy Darad sam się zlikwiduje? Mieszkam w centrum miasta i jakoś nie widzę patroli policyjnych, a co dopiero na obrzeżach miasta. No rozumiem. Jest zimno. Lepiej nie wychodzić z komendy, czy radiowozu. Przecież nie tylko się zmarznie, ale jeszcze można dostać po r..u!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2006-01-17)
 • a jak te ciężarówy smrodzą, aż czarno dookoła i nikt ich nie likwiduje ot co!
 • Hmm...nie wiem czy policja wogule kogokolwiek dopilnuje..takie gadanie na marne...Moim zdaniem kazdy powinien sam o siebie zadbac a nie liczyc na policję,bo ona tylko mowie.."Nie martwcie się,my sie wszystkim zajmiemy.." Yhy..gdyby tak naprawde bylo to ho ho wieczorkiem o 18 gdy jest ciemno..wyszlabym,a teraz nie,bo sie boję..a mieszkam jeszcze na takiej ulicy...:P Codziennie nie obejdzie sie bez klotni z sasiadem,zlodzieja,napadu itp itd. Wiec jak tutaj spedzic bezpiecznie ferie? A co dopiero codzien spedzac czas bzepiecznie! Ludzie zastnowicie sie co wy wogule mówicie...Wspolczuje wszystkim maluszkom ponizej 8 roku zycia...a jest ich tutaj wiele.biedne dzieci bez opieki na dworku same biegaja wieczorem kiedy juz ciemno...nie wiadomo co sie moze wydzrayc.Gdyz sama jestem jeszcze niepelnoletnia..i troche mijeszcze do pelnoletnosci brakuje,ale juz probuje zapobiec temu wszystkiemu...calemu zlu i gadaniu na marne...Pozdrawiam serdecznie wszystkim Elblążanin...i zycze wszytskim bezpiecznych,najbezpieczniejszych feri!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazaninka(2006-01-31)
Reklama