UWAGA!

Bezpiecznie do szkoły

Dziś (3 września) uczniowie rozpoczynają nowy rok nauki. Nad ich bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły czuwać będą elbląscy policjanci. Ich służba opiekuńcza potrwa do 14 września.

„Bezpieczna droga do szkoły” to tradycyjna akcja elbląskich stróżów prawa. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i ze szkoły.
     - W pierwszym dniu roku szkolnego przed każdą szkołą podstawową w okolicach przejść dla pieszych pełnić będą służbę policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi - zapowiada Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Zwracać będą szczególną uwagę na nieprawidłowe przekraczanie jezdni przez pieszych, a w szczególności przez dzieci. Jednocześnie będą wskazywać najmłodszym sposoby prawidłowego zachowania się na drodze.
     Elbląscy policjanci będą również uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego, podczas której zwrócą się do dzieci i młodzieży z apelem o zachowanie rozwagi oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. O tym, jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami drogówki, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych.
     Do 14 września policjanci będą pełnili służbę przy szkołach w godzinach rozpoczęcia zajęć.
     - Sama ich obecność ma dyscyplinować nie tylko pieszych, ale również kierujących, którzy będą w tym okresie kontrolowani ze szczególnym uwzględnieniem stosowania pasów bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików ochronnych podczas przewożenia najmłodszych - dodaje Jakub Sawicki. - Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół: stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu.
     Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się także rodzice, upominając swoje pociechy, by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A co po 14 września?Policja robi pokazówkę a później ma to gdzieś.Kilkanaście razy dzwoniłem żeby zrobili porządek przy szkole SP19(zakaz ruchu dla kierowców nie będących mieszkańcami osiedla)-zero efektów,żadnego patrolu.Jest to bardzo wąska droga osiedlowa.Samochody żeby się minąć wjeźdzają na chodnik a dzieci "przyklejone" są do płotu bo kierowca musi wyjechać.Najbardziej niebezpiecznie jest jak rodzice przywożą i odbierają własne dzieci nie patrząc na bezpieczeństwo innych Skandal,gdzie tu bezpieczeństwo uczniów?POLICJO CZEKASZ NA TRAGEDIĘ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-09-03)
 • Zamiast szpanowac swoimi umiejetnosciami powinni dac wiecej autobusow linii 17 w godz. 6.30-10.00. Nawet dzisiaj nie mozna bylo dostac sie swoodnie do szkoly, gdyz cale miasteczko mialo na ta sama godzine a w busy nie moznabylo palca wcisnac;/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  xbuchwomanx(2007-09-03)
 • dokaldnie a to ze 17-tka jezdzi w neidzilee raz na godzine to kpina bo to najkorotsza droga fdo szpitala z dworca
Reklama