UWAGA!

Bezpieczny El-Przedszkolak - teraz czas na sprawdzian

Elbląg, Bezpieczny El-Przedszkolak - teraz czas na sprawdzian

Zakończyła się druga edycja projektu „Bezpieczny El-Przedszkolak” skierowanego do wszystkich elbląskich przedszkoli. A już w piątek (21 października) przedszkolaki będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę i wezmą udział w Olimpiadzie Bezpiecznego El-Przedszkolaka.

Od 12 września organizowane były w kolejnych tygodniach spotkania tematyczne z poszczególnymi służbami mundurowymi i ratownikami medycznymi, dzięki którym maluchy mogły poznać specyfikę ich pracy oraz dowiedzieć się więcej na temat zasad bezpieczeństwa. I tak kolejne tygodnie oznaczały: czerwony – spotkania ze Strażą Pożarną, moro – spotkania z Wojskiem, zielony – spotkania z Nadleśnictwem, niebieski – spotkania z Policją i Strażą Miejską, biały – z ratownikami medycznymi i wreszcie tydzień kolorowy – aktywne podsumowanie projektu.
       Przez ostatnich pięć tygodni elbląskie przedszkolaki intensywnie uczyły się oceniać okoliczności i elementy niebezpieczeństwa, ustalać plany działania, uczyły się, jak „unikać” niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć, jak być ostrożnym oraz kształtowały umiejętność mówienia „nie”. Wzbogacały swoją wiedzę o każdej ze służb mundurowych. W przedszkolach odbywały się spotkania, pogadanki oraz zajęcia związane tematycznie z kolejnymi tygodniami. Odbyło się wiele wycieczek dydaktycznych, podczas których dzieci mogły na żywo poznać pracę swoich bohaterów oraz przećwiczyć wyuczone, bezpieczne zachowania.
      
       Momentem kulminacyjnym całego projektu będzie Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka, która odbędzie się w piątek 21 października w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki, w godz. 10 - 12. Na trybunach zasiądą maluchy ze wszystkich przedszkoli, zapewniając wspaniały doping, zaś drużynom złożonym z przedszkolaków będą przewodzili elbląscy leśnicy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i żołnierze. Turniejowe konkurencje to wyzwania sportowe, sprawnościowe oraz taktyczne, wszystkie opatrzone klauzulą bezpieczeństwa.
       Wydarzenie zakończy się dekoracją drużyn, przekazaniem podziękowań i nagród rzeczowych dla przedszkoli oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w projekcie "Bezpieczny El-Przedszkolak".
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama