UWAGA!

Bezpieczny Senior

Elbląg, Plakaty promujące kampanię „Bezpieczny Senior”
Plakaty promujące kampanię „Bezpieczny Senior” (fot. KMP Elbląg)

W Elblągu rusza miejska kampania społeczna pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Będą plakaty, kolorowe ulotki, będą też ogłoszenia m.in. parafialne. Wszystko po to by osoby starsze mogły poczuć się bezpiecznie i nie stawały się ofiarami oszustów, wyłudzaczy pieniędzy i osób podszywających się pod np. przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych.

Na ulotkach i plakatach akcji znajdą się konkretne przykłady oszustw, na które najczęściej „łapią się” osoby starsze ale nie tylko one. Będą tam opisane metody oszustw na tzw. wnuczka, urzędnika, na gazownię itd. Wszystko po to, by seniorzy poznali ten sposób działania i nie dali się oszukać przestępcom. Plakaty i ulotki będą podczas spotkań z seniorami rozdawać m.in. policjanci dzielnicowi oraz ci z prewencji kryminalnej. Okazja do przekazania będą prelekcje organizowane chociażby w klubach seniora.
       Do udziału w kampanii zostali zaproszeni przedstawiciele firm komunalnych, energetycznych, gazowniczych, spółdzielni mieszkaniowych, elbląskich szpitali oraz elbląskie radne Małgorzata Adamowicz i Agnieszka Kondraczuk. Dodajmy, że stałe grono Zespołu stanowią m.in. przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, miejscy urzędnicy, Maria Kosecka przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, przedstawiciele ZUS i WORD.
       Materiały informacyjne będą rozdawane elbląskim seniorom i dystrybuowane na terenie całego miasta. Przedstawiciele firm zadeklarowali, że rozwieszą plakaty w swoich siedzibach, a w widocznym miejscu wyłożą również ulotki. To pierwszy akcent tej długoterminowej kampanii, a jej twarzami są: Stanisław Puchalski – Rzecznik Praw Osób Starszych i Prezes Fundacji Elbląg, Józef Nowicki – Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Elblągu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Teresa Urban – Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Osób Starszych, Krystyna Adamska – Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Elblągu.
       To właśnie te osoby znalazły się na plakacie i ulotce, która trafi do seniorów. Materiały będą przekazywane m.in. podczas elbląskiej Senioriady, która odbędzie się już 29 września.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak to ma być plakat dla seniora to gratuluję. .. .przeczytają go nieliczni.
 • Bardzo dobrze, że kampania w Elblągu rusza. Sprawa jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa osób starszych. Radna Kosecka skuteczna w działaniu po raz kolejny.
 • "Bezpieczny senior to martwy senior" :)
 • Te plakaty powinny zawiązać na klatkach schodowych blokow w Elblągu. Nie tylko w firmach. Znow niewidomych pominięto? Czemu plakat nie jest napisany brailem? Jest na tyle duzy, ze dolna czesc plakatu mogłaby byc napisana brailem i powiększona czcionką. Seniorzy czesto słabo tez widzą ale wykonawca p. aktów chyba o tym zapomniał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PO Elblasku,czyli byle jak(2012-09-21)
 • Senior to również moja mama. Cieszę się, że starają się przestrzec osoby starsze o występujących zagrożeniach. Myślę, że plakat w orginale będzie na pewno większy.
 • Niech spółdzielnie zajmą się tym do czego zostały powołane. Działalnością statutową. A bezpieczeństwem ma się zajmować policja z dzielnicowym na czele. W spółdzielniach dzieje się źle, a ich pracownicy zachowują się niczym święte krowy. Chamskie i opryskliwe traktowanie interesantów to norma. Ten stan rzeczy utrzymuje się od lat. W mojej spółdzielni, nastąpiła całkowita grengolada i zarząd myśli że spółdzielcy są dla nich, a nie odwrotnie. Nie ma żadnej komunikacji i współpracy na linii lokator, a administracja. Zarządcy pomylili pojęcia, wydaje im się, że ich rola to reprezentacja spółdzielni. Tym czasem, nie robi się nic, za co im płacimy. Tak, to my im płacimy. Nie lepsi od nich są niby nasi przedstawiciele, choćby w radach osiedla. Po co jesteś tam człowieku, skoro nic nie robisz ? Nawet nie sposób się pokłócić z administratorką mojego osiedla, bo jest wiecznie nieobecna. A to chora a to wyszła a to nie przyszła, kto ocenia pracę tej kobiety bo chyba nie p. prezesie. Bo dawno należałoby ją zwolnić. Choćby za to, że jest a tak naprawdę że jej nie ma. I gdyby się w spółdzielni zwolniło miejsce po zwolnionej administratorce, to ja chętnie reflektuje. W ciągu tygodnia znajdę tego co usunął drabinki na dach, a później zamontował nowe, zerwę umowę o ochronę osiedla, pomaluje pasy na parkingu, zainstaluję monitoring a później wezmę się za p. prezesie to ma p. prezes jak w banku.
Reklama