UWAGA!

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców. Zapraszamy do udziału w akcji

 Elbląg, Bezpłatne maseczki dla mieszkańców. Zapraszamy do udziału w akcji
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Elbląska Liga Kobiet Polskich zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji szycia maseczek, które następnie będą nieodpłatnie rozdawane mieszkańcom.

W najbliższy weekend (10-11 października) elbląska LKP organizuje pierwszą z szeregu akcji pomocy w szyciu maseczek ochronnych, które, jak pokazuje rzeczywistość, będą coraz bardziej potrzebne.

- Środki na zakup maszyn, materiałów i przyborów pozyskaliśmy z Narodowego Instytutu Wolności, mamy dość dużo przestronnych pomieszczeń aby było bezpieczne – mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca elbląskiej LKP. – Teraz potrzebujemy jak najwięcej osób, które włączą się w naszą inicjatywę i będą chciały razem z nami szyć maseczki. Wszystko, co uda się uszyć, będziemy rozdawali mieszkańcom, oczywiście nieodpłatnie. Widać już, że zapotrzebowanie na maseczki wzrośnie - dodaje.

Widzimy to w Elblągu, gdzie problemem stały się miejsca na oddziale zakaźnym. Widać i w Trójmieście, w którym tak wielu elblążan pracuje i załatwia inne sprawy. Już od soboty wraca tam nakaz zasłaniania ust i nosa, nie tylko w pomieszczeniach, ale również na ulicach. Aby włączyć się w tą inicjatywę można zgłosić się mailowo pod adresem lkp.elblag@wp.pl, poprzez Facebooka, pod numerem telefonu 55 233 49 23 lub 504 094 020 bądź też, począwszy od poniedziałku, przyjść po prostu do siedziby organizacji pod adresem Grunwaldzka 31 w Elblągu.

- Mamy bardzo dobre warunki, aby zapewnić tak potrzebny dzisiaj dystans społeczny – podkreśla Danuta Janczuk. – Niemniej, jeśli ktoś się mimo wszystko obawia, oferujemy również inne rozwiązanie. Możemy po prostu przekazać materiały do szycia osobom, które mają maszyny, trochę czasu i chęci. Zapewniam, że absolutnie nie wykluczamy panów przy udziale w tej inicjatywnie, chętnie przyjmiemy ich pomoc - zaznacza.

Liga Kobiet Polskich w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama