UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

 
Elbląg, Bezpłatne szczepienia dla seniorów
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Przypominamy, że jeszcze do 15 grudnia można skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom w ramach programu „Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65 roku życia z grupy ryzyka”.

Na szczepienie zapraszamy osoby w  wieku powyżej 65  lat, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg, które nie były szczepione szczepionką  przeciwko  pneumokokom i należą do grupy ryzyka – w tym osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy  oskrzelowej (J40 - J47).

Grupa ryzyka określona w programie oznacza grupę chorób: przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych.

Przebieg chorób pneumokokowych u pacjentów z w/w grupy ryzyka jest cięższy ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony, bądź nie jest w pełni wykształcony.

W grupie osób dorosłych zarówno zapadalność jak i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej rośnie z wiekiem.

Szczepienie przeciw pneumokokom jest bardzo ważne w obecnej sytuacji, zwłaszcza dla osób z grupy ryzyka objętej programem, gdyż może uratować przed bakteryjnym powikłaniem zakażenia koronawirusowego.

 

Realizatorami Programu są następujące przychodnie:

- „ZAWADA”, ul. Wiejska 18, tel.  728-553-664

- „MEDICUS I”, ul. Królewiecka 195, tel. 55 234-54-64,

- „ALFA”, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20

- „DUŻY MEDYK”, ul. Myliusa 20, tel. 55 232-25-65.

 

Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama