UWAGA!

Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

 Elbląg, Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

W dniach 25-27.03.2019 r. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, po raz kolejny organizuje bezpłatne, zajęcia warsztatowe po nazwą „Własna firma”.

Zajęcia warsztatowe są przeznaczone dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy lub innych osób, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.
       Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą uruchamiania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli skorzystać z diagnostyki psychologicznej predyspozycji do pracy w charakterze przedsiębiorcy oraz zapoznają się m. in. z zasadami rejestracji działalności gospodarczej i nadawania numeru REGON, formami rozliczeń podatkowych z tytułu prowadzonej działalności, aktualnymi przepisami w zakresie: kontroli higieny żywności i wymogów, jakie należy spełnić podejmując działalność produkcyjną, handlową i usługową. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące promocji i marketingu podczas zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Zaprezentowane zostaną także zasady, stawki i formy rozliczeń z ZUS, podstawowe zasady bhp i odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko przepisom ustawy „O promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”. Zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego poznają możliwości korzystania z funduszy unijnych, dotacji z Funduszu Pracy i z PFRON.
       Zaproszeni przedstawiciele wielu urzędów i instytucji, wspierających przedsiębiorców, szczegółowo przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z powyższą tematyką.
       Termin zajęć: 25-27.03.2019
       Warsztaty rozpoczną się 25.03.2019 r. o godz.10.00 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Bema 54 (obok warsztatów szkolnych CKP), I piętro, pok.103.
       Zapisy można zgłaszać telefonicznie pod numerem 55 234 67 83 lub osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Bema 54, I piętro, pok.105 od poniedziałku do piątku w godz.7.30 – 15.30.
       Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
       Serdecznie zapraszamy.
      
inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • …. a może przeszkolić trzeba swoich pracowników, aby własna firma nie przypominała zająca na polowaniu. .Przedsiębiorca niczym zając musi unikać i głupoty, nikczemności, zarozumialstwa i bezkarności instytucji Państwowych. Mój przykład z wczoraj> Ostatnio przypadkiem dowiedziałem się że powinienem posiadać tzw. numer BDE *dotyczy wprowadzania opakowań do Polski. (jak przywozicie towary do kraju to są one w opakowaniach np. kartony itp. ) Kara za nie posiadanie tego numeru to uwaga. .. do 1 miliona zł Tak. Załatwiłem ten numer i byłem szczęśliwy, że mnie urzędasy nie dopadły. Jakie było moje dziwienie kiedy również przypadkiem dowiedziałem się ze opłata 100 zł należy się co roku na tę okoliczność, a za jej brak kara ta sama do miliona Obejrzałem pismo z urzędu o nadaniu numeru i nic tam nie było o żadnej opłacie, numeru konta ani informacji o potrzebie wpłacania co roku 100 zł. Zadzwoniłem do urzędnika z Olsztyna do Pani kierownik od tych spraw. Po monologu tej Pani o tym, ze powinienem znać prawo w szczególności ustawę z 2012 roku zwróciłem uwagę, że przecież można jasno napisać i uprzedzić, że opłatę powinienem wnosić co rok, a numer konta też mile widziany na tym piśmie. Pani powiedziała, że ona nie jest od tego i zawracam jej głowę. Na moją prośbę o podanie czy moja firma jest zobligowana do wpłacania tej opłaty (są zwolnienia, wyjątki) powiedziała że ona nie ma czasu i rzuciła słuchawką. cdn….
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  mikroprzedsiębiorca(2019-03-11)
 • Drodzy przedsiębiorcy, to tylko jeden przykład z postawy jaką przyjęła urzędnicza brać, aby utrudniać życie i złupić przedsiębiorców. Statystyki mówią, że 80 procent z Was zamknie firmę po roku, jak będziecie mieli szczęście to bez długów. Próbujcie, ktoś musi pracować na nasze społeczeństwo, urzędnicy niestety nie przynoszą zysków do naszego budżetu, potrzeby Państwa są coraz większe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  mikroprzedsiębiorca(2019-03-11)
Reklama