UWAGA!

Biegiem na spacer!

 
Elbląg, Biegiem na spacer!
fot. Michał Skroboszewski

Wycieczka do lasu to jedno z najbardziej radosnych wydarzeń w ich psim życiu. W każdą ostatnią sobotę miesiąca do elbląskiego Schroniska dla Zwierząt przyjeżdżają osoby, które zabierają jego podopiecznych na bieg lub spacer po Bażantarni. Zobacz więcej zdjęć.

 "Bieg na sześć łap" to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce od 2013 r., elbląskie Schronisko zaczęło je organizować cztery lata temu. W tę sobotę (27 października), mimo początkowo kiepskiej pogody, przyszło ok. 40 osób. Wśród nich był Daniel Stryjewski, który w biegu uczestniczył po raz pierwszy. Jak mówił takie wydarzenia są potrzebne, bo psów jest dużo i im więcej rąk do pomocy, tym lepiej.
       - Wiadomo, że liczba wolontariuszy jest ograniczona, dlatego popieram takie akcje i tym bardziej jestem chętny do pomocy – mówił i dodał, że rozważa również adopcję psa.
       Wielu przyszło dzisiaj z dziećmi, jedna z młodszych uczestniczek przyniosła nawet rysunek z tej okazji.
       - Robię to dla mojej córki, to już nasz czwarty bieg. Myślę, że dla tych psów to jest jakaś odskocznia od szarej rzeczywistości, a z drugiej strony to nauka dla dziecka – mówiła pani Eliza tuż przed spacerem.
       Ci, którzy chcieliby uczestniczyć w kolejnym biegu mogą śledzić profil Bieg na sześć łap Oddział Elbląg - tam znajdą wszystkie potrzebne informacje. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama