UWAGA!

Bułgarska wyprawa uczniów z SP 11

 Elbląg, Bułgarska wyprawa uczniów z SP 11
fot. nadesłana

W ramach projektu Water uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu wzięli udział w wymianie międzynarodowej w Bułgarii. Instytucją goszczącą była Szkoła Podstawowa w Katuntsi,  a uczestnikami wymiany byli także uczniowie i nauczyciele z Rumunii.

Zgodnie z założeniami projektu uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe, poznawali kulturę i historię regionu oraz wykorzystywali w praktyce nabytą wiedzę przyrodniczą poprzez pracę metodami badawczymi.
       Podczas eksploracji regionu zwiedziliśmy m. in. Melnik - najmniejsze miasto w Europie czy Heraclea Sintica – ruiny starożytnego miasta oraz miejsca z różnorodnymi źródłami mineralnymi. Ponadto, wzięliśmy udział w Laboratory Day w liceum w Sandanski, wyposażonym w nowoczesny sprzęt do badań cieczy. Posiłki były okazją do spróbowania regionalnych przysmaków. Jednak najbardziej emocjonującym dniem był Family Day, podczas którego rodziny goszczące opiekowały się uczniami zapewniając bardzo ciekawe atrakcje. Uczestnicy mieli okazję podziwiać festiwal tańca, zwiedzić okoliczne miasta czy wziąć udział w rozgrywkach sportowych.
       Każdy z uczestników otrzymał certyfikat, mnóstwo pamiątek i prezentów, zarówno od gospodarzy jak i rodzin goszczących. Wyjazd stał się okazją do zawarcia międzynarodowych przyjaźni i dlatego podczas pożegnania nie obyło się bez łez i serdecznych uścisków. Nie możemy się doczekać kolejnej mobilności – tym razem w Rumunii!
      
      
Mirosława Frączyk, Magdalena Szyk-Wojtkiewicz, koordynatorki projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dla ścisłości, jest to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, ktory finansuje w 100% współpracę szkół europejskich.
Reklama