UWAGA!

Camino, szlak Św. Jakuba

Elbląg, Camino, szlak Św. Jakuba

Filia Nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek (11 października) o godz. 17 na spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań z Bogumiłą Bruniecką, która opowiadać będzie o pieszej pielgrzymce Szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela, Camino de Santiago. Wstęp wolny.

Camino jest wartością dla wszystkich: dla katolików, dla ludzi innych wyznań, dla poszukujących i wątpiących, a także dla osób określających się jako niewierzący, których na drodze do Camino jest również całkiem sporo. Camino, które jest europejskim dziedzictwem kulturalnym, przyjmuje wszystkich. W schroniskach dla pielgrzymów - zwanych refugios lub alberques de peregrinos – z reguły pytają (dla celów statystycznych) o narodowość, czasem o wiek, nigdy o wyznanie. Wszyscy, którzy idą Camino, traktowani są przez hiszpańskich gospodarzy z jednakowym szacunkiem. Również społeczność pielgrzymów łączy specyficzna ludzka solidarność i sympatia, niezależnie od wyznania.
        
       Bogumiła Bruniecka
- ur. w Sztumie. Od 1997 r. w Bibliotece Elbląskiej - pracownik Biblioteki Muzycznej Gotycka.pl. Wcześniej pracowała w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztumie. Pomysłodawczyni przeglądów kina ambitnego i niezależnego. Organizatorka koncertów i spotkań muzycznych sygnowanych przez logo Gotycka.pl.
       Odwiedziła Australię, Singapur, Holandię, Irlandię, Hiszpanię, Ukrainę, Mołdawię, Węgry i Słowację. W 2010 r. odbyła podróż życia - pieszą pielgrzymkę (430 km) do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .. .z chęcią Bogusiu kochana posłuchałbym Twoich wspomnień. Pamiętam, że twój Ciepły głos w każdym słowie łączył dobro z nienaganną dykcją co słuchającego ( takiego Polaka Szaraka) jak ja, wprawiał w ciekawy nastrój - wolnego słuchacza. Zazdroszczę więc Tym, którzy przyjdą posłuchać Twoich wspomnień z Twojej "drogi". .. .zazdroszczę Im jeszcze wyobraźni, którą uwolnią po zamknięciu oczu wytężając weń słuch. .. zazdroszczę Im tej drogi, którą będą wtedy szli razem z Tobą :). Wpraw Ich wszystkich w nastrój zakłopotania wyjściem, po skończonym słowie. Wiem, że Potrafisz :). Pozdrawiam Was serdecznie z mojego daleka.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Marusinek(2012-10-10)
Reklama