UWAGA!

Chrońmy dzieci przed alkoholem

 
Elbląg, Specjalne patrole obserwują czy w mieście nie sprzedaje się alkoholu dzieciom
Specjalne patrole obserwują czy w mieście nie sprzedaje się alkoholu dzieciom (fot. KMP Elbląg)

Od wczoraj (20 września) trwają w mieście kolejne już policyjne działania pod nazwą „Chrońmy dzieci przed alkoholem”. Zaangażowani są w nie policjanci dzielnicowi oraz funkcjonariusze z grupy do przeciwdziałania przestępczości nieletnich.

Policyjne działania ukierunkowane są w tym przypadku na punkty handlowe, w których nieletni mogą kupić alkohol. Sprzedawcy wiedzą zazwyczaj, że czyn ten to przestępstwo, za które sprzedający może odpowiadać przed sądem. Ponadto właściciel sklepu może stracić licencję na sprzedaż alkoholu. Działania będą kontynuowane. To jednak nie wszystko. Policjanci dzielnicowi rozdają także ulotki i plakaty kampanii społecznej „Chrońmy dzieci przed alkoholem” w sklepach monopolowych. Mają one przypominać o zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
       "Chrońmy dzieci przed alkoholem" to działania prewencyjno-operacyjne prowadzone na terenie miasta i powiatu elbląskiego. Celem działań jest zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich poprzez ograniczenie dostępu do alkoholu osobom do 18. roku życia. Zadaniem funkcjonariuszy biorących udział w działaniach jest ujawnianie na gorącym uczynku sprawców przestępstw z art.208 KK Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama