UWAGA!

Czarny Spacer w Elblągu

 Elbląg, Tak protestowano w 2018 r.
Tak protestowano w 2018 r. (fot. Anna Dembinska, arch. portEl.pl)

Wczoraj (22 października) Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w którym uznał aborcję wykonaną z powodu wad płodu za niezgodną z konstytucją Ogólnopolski Strajk Kobiet protestuje przeciwko takiej decyzji. W Elblągu protest odbędzie się pod Komitetem Miejskim PiS i pod biurem poselskim Jerzego Wilka. Początek – godzina 19.

Wczoraj (22 października) Trybunał Konstytucyjny uznał (dwóch sędziów złożyło zdania odrębne) , że której dokonuje się ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Po ogłoszeniu decyzji doszło do protestów.

„Pseudotrybunał w dniu 22.10.2020r. zgotował #piekłokobiet. Zabrano nam resztę władzy nad naszym ciałem. Zakazano aborcji z powodu wad płodu. PiS zmusza nas do rodzenia płodów ze śmiertelnymi, nieodwracalnymi wadami. Wykorzystali sytuację pandemii. Nie możemy nie protestować. Nie możemy nie krzyczeć. Musimy im pokazać, że widzimy, jesteśmy i nie poddamy się. Aborcja wszędzie była, jest i będzie.” - piszą organizatorki elbląskiego Czarnego Spaceru na stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorki z Elbląskiego Strajku Kobiet  zapraszają dziś  na plac Słowiański (siedziba Komitetu Miejskiego PiS) i ul. Czerwonego Krzyża (biuro poselskie Jerzego Wilka, posła PiS) już od godziny 19. poczatek protestu na placu Słowiańskim. „Weź parasolkę i ZAPAL ZNICZ. Wyraź swój sprzeciw zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa, zakrywając usta i nos oraz utrzymując dwumetrowy dystans. #ToJestWojna” - możemy przeczytać na stronie wydarzenia.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama