UWAGA!

Darterzy trafiali aż miło

 
Elbląg, Darterzy trafiali aż miło
fot. MOSiR

Zawodnicy rywalizujący w Elbląskiej Lidze Darterów mają już za sobą trzeci zjazd. Jak do tej pory najlepiej radzą sobie Adrian Lewandowski i Zbigniew Piwoński, którzy z dorobkiem 18 punktów przewodzą ligowej stawce.

Po raz pierwszy pod patronatem organizacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartowała Elbląska Liga Darterów. W sezonie 2016/2017 w rywalizacji udział bierze 19 miłośników darta. Do rozegrania mają łącznie aż 380 spotkań, co gwarantuje dużą dawkę emocji sportowych. W tegorocznych rozgrywkach faworytami do zwycięstwa bez wątpienia są: Adrian Lewandowski, Zbigniew Piwoński, Łukasz Kopania oraz Marek Mikułowski. W lidze zobaczyć możemy również graczy, którzy dopiero zbierają pierwsze szlify w poważniejszych turniejach, co pokazuje, że dart jest grą dla każdego.
       We wrześniu zawodnicy rozegrali pierwsze mecze, w październiku odbył się drugi zjazd, a po raz trzeci uczestnicy ligi spotkali się w walce o punkty na początku listopada. Po trzech zjazdach sytuacja w Elbląskiej Lidze Darterów wygląda bardzo interesująco. Na czele, co można było przewidzieć wcześniej, znajdują się Adrian Lewandowski i Zbigniew Piwoński. W lepszej sytuacji jest Lewandowski, gdyż pokonał Piwońskiego w drugiej kolejce 5:3. Tuż za nimi plasuje się Marek Mikułowski, który na ostatnim zjeździe przegrał 0:5 ze Zbyszkiem Piwońskim. Bardzo wysoko, bo zaledwie tuż za podium, plasuje się Katarzyna Gliniecka, która wygrała już pięć spotkań, a przed nią jeszcze jeden mecz zaległy z Łukaszem Kopanią. Tą samą liczbę punktów posiadają również Marek Wawrzyniak, Robert Rodkiewicz, Patrycja Głowacka, Jarosław Kurt oraz Adam Wołynko. Pierwszą dziesiątkę zamyka nowicjusz wśród darterów z ELD Przemysław Cegielski. Niestety, ze względów osobistych z ligi musiała się wycofać Anna Pajewska.
       Następny zjazd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 listopada w Centrum Rozrywki Fabryczna 5. Pierwsze mecze zaplanowano na godz. 17. Część spotkań będzie jednak rozegrana w innym terminie, ponieważ kadra Shanghai Elbląg w składzie ligowym: Adrian Lewandowski, Zbigniew Piwoński, Marek Mikułowski, Robert Rodkiewicz i Łukasz Kopania będzie brała udział w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju tj. w Grand Prix Polski. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Elbląska Liga Darterów oraz Elbląskiego Stowarzyszenia Darta.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama