UWAGA!

Debata o sytuacji osób starszych

W poniedziałek 10 września o godz. 15 w Sali Staromiejskiej przy ul. Św. Ducha odbędzie się debata z Prezydentem Elbląga na temat sytuacji osób starszych w naszym mieście. Temat zaproponowały organizacje socjalne, które widzą naglącą potrzebę stworzenia programu dla tej grupy elblążan.

Spotkanie mieszkańców z Prezydentem odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Masz głos - masz wybór”, której celem jest zainteresowanie społeczności lokalnych sprawami swojej gminy. Organizatorem debaty są organizacje pozarządowe.
     Elbląska koalicja organizacji prowadzących akcję „Masz głos - masz wybór” zaplanowała kolejne działania. Będą to: monitoring realizacji zadań zadeklarowanych przez Prezydenta Miasta na rok 2007 oraz trzy debaty: dwie tematyczne i podsumowująca akcję.
     W porozumieniu z Prezydentem ustalono, że pierwsza debata tematyczna odbędzie się 10 września i dotyczyć będzie problematyki osób starszych. Druga będzie miała miejsce w końcu września - jej tematem będzie edukacja dzieci i młodzieży. Debata podsumowująca akcję, zgodnie z wymogami projektu, odbędzie się w październiku.
     Tematy zaproponowane przez prezydenta i organizacje podejmie również Radio El. W najbliższy poniedziałek, 10 września, o 10.30 rozpocznie się audycja poświęcona osobom starszym.
     O dokładnych terminach i miejscu debat będziemy informować na bieżąco. Już teraz zapraszamy do udziału w nich wszystkie organizacje, instytucje i osoby zainteresowaną daną tematyką.
     Koalicjanci zobowiązali się też do monitorowania zadań, których realizację w roku 2007 deklarował prezydent Henryk Słonina. Podział jest następujący:
     - Zakończenie modernizacji i rozbudowy Ośrodka Wsparcia dla osób Starszych przy ul. Toruńskiej - Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”.
     - Pełne wdrożenie nowego programu edukacyjnego „Odnaleźć się w sobie” - Liga Kobiet Polskich.
     - Pełne przygotowanie dokumentacji na „Modrzewinę”, przygotowanie terenów dla inwestorów - Stowarzyszenie „Rozwój i praca przyszłością samorządu” oraz Redakcja „Razem z Tobą”.
     - Zabezpieczenie nowych warunków lokalowych i funkcjonalnych Przedszkola Specjalnego oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Polnej - redakcja „Razem z Tobą”.
     - Rozpoczęcie modernizacji Placu Dworcowego, zakończenie modernizacji ul. Nowowiejskiej.
     - Rozpoczęcie budowy budynku komunalnego przy ul. Browarnej - Stowarzyszenie „Rozwój i praca przyszłością samorządu”.
     Na tym działalność koalicji się nie skończy. Planowane są dalsze debaty i spotkania, na których poruszane będą ważne problemy społeczne. Na spotkaniach tych Prezydent Miasta chciałby również przedstawić działania władz miejskich - między innymi informować o pozyskanych funduszach unijnych i ich wykorzystaniu, a także o mieszkalnictwie w Elblągu.
     Elbląską koalicję organizacji prowadzących akcję „Masz głos - masz wybór” tworzą: Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”, Stowarzyszenie „Rozwój i praca przyszłością samorządu”, Liga Kobiet Polskich Oddział Terenowy w Elblągu, Redakcja „Razem z Tobą”.
Elżbieta Szczesiul-Cieślak - „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja widze inny problem u ludzi starszych siedza taka babcia sama na 120m2 i placze ze nie duzo placi, ma zaleglosic a ja mam 3-ke dizeci i k,, mieszkam na 40m
 • Kup sobie mieszkanie - zajmij sie najpierw zarabianiem a potem płodzeniem dzieci. Starsze osoby zostaw w spokoju i nie wtykaj nosa w cudzy metraż. Łapy precz od cudzej własności!
 • wlasnie bym wykupil ... - zgłosiłam twój chamski komentarz do moderacji, szkoda, że dopiero jutro zostanie usunięty
 • a kiedy będzie o słupkach ? - tatuś słupka
 • No to chluśniem - bo uśniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-09-06)
 • Jeśli jedyna troską o ludzi starszych jest jest zabór ich mienia, to poziom wrażliwości i kultury "szeby" jest jednoznaczny....
 • Śnił mi się koszmar, mieszkam sama w 120metrowym mieszkaniu i... jestem babcią Szeby .. brrrrr
 • Czas szybko płynie i Szeba zostanie samotną staruszkąa w 120m mieszkaniu - wiem co wtedy zrobię...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wnuczek(2007-09-06)
 • C.d milusio "zaopiekuję się" mieszkankiem a babci szebie bedzięe najlepiej w wesołym domku opieki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wnuczek(2007-09-06)
 • Witam wszystkich.Jestem najwiekszym kozakiem w miescie i gdy tak na was patrze-na te wasze przyziemne problemy,stan posiadania,oraz pozycje spoleczna,to autentycznie mi was zal...Wynika to byc moze z faktu,iz moj majatek,przez jednych uznawany jako najwiekszy w Elblążkowie, a przez innych jako tylko bajeczny sprawia,ze dosyc rzadko obcuje z takimi jak wy nieudacznikami...Niemniej jednak zmuszony jestem stwierdzic,ze podziwiam was za upor,ambicje i wytrwalosc w dazeniu do celu-ktory ja osiagnalem juz dawno;a do ktorago wiekszosc z was nawet sie nie przyblizy...Tak czy siak,jestem the best i mam gdzies wasze zalosne biadolenia i narzekania.To tyle...Adios...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ricardo(2007-09-06)
 • No cóż, Ricardo wszystko masz, wszystko przeżyłeś to pora iść w stronę cienia...
 • Hmm... co takiego napisała szeba, że wywołała takie komentarze???
Reklama