UWAGA!

Detektywi z gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Detektywi z gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

W nocy  z 21 na 22 września w Bibliotece Elbląskiej odbyła się impreza pod nazwą Noc Detektywów. 12 uczniów z Gimnazjum 6 wraz ze swoimi opiekunami wzięło udział w tym przedsięwzięciu .

Uczestnicy, którym towarzyszyli ich nauczyciele (M. Zengota, M. Wojtaś i J.Leśniewska) zostali podzieleni na grupy. Cała Noc była zaplanowana tak, by w aktywny sposób pozyskiwać informacje zdobywane na terenie miasta. Liczna grupa uczestników z Gimnazjum 6 tworzyła odrębny zespół zasilony przez 1 uczestnika z ZS Pijarskich. Po wybraniu liderów, których zadaniem było odnalezienie pierwszej wskazówki umieszczonej w leksykonie PWN, młodzież udała się do podziemi, gdzie w betoniarce odnaleziono kolejny znak. Następnie na poddasze, gdzie tym razem w pudełku znaleziono „klucz do tajemnicy” .
       Ciepło ubrani gimnazjaliści , wyposażenie w latarki i dobry nastrój, musieli zaraz potem opuścić budynek biblioteki i wybrać się w długą podróż - w okolice sądu, gdzie odnaleźli kolejne zadanie. Następny etap to Urząd Miasta , Komisariat Policji i Brama Targowa.
       O północy trzeba było wybrać się z opiekunami na „miejsce gdzie posnęli na wieki”, czyli na Cmentarz Agrikola. Znów nocny powrót do biblioteki, gdzie po odnalezieniu wszystkich zagadek nastąpił finał - należało wybrać winną osobę, posługując się znalezioną zagadką.
       Niestety uczniowie przegrali, wybrawszy niewinną osobę. Nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż najważniejsza była zabawa, odmienna, pełna przygód i „z dreszczykiem”.
       Na zakończenie zadowoleni uczestnicy rozmawiali z gościem - panem Krzysztofem Petkiem o jego działalności i podróżach. Nieliczni zmęczeni udali się spać. Bibliotekę opuszczono rano, zabierając ze sobą niezapomniane wrażenia.
      
      
Uczestnicy Nocy Detektywów z Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama