UWAGA!

Dowód wymienisz nawet w sobotę

Nie zwlekaj z wymianą dowodu osobistego na nowy. Kolejek nie ma, formalności trwają tylko chwilkę i nie są skomplikowane. Jeśli nie masz czasu w tygodniu, odwiedź Wydział Spraw Obywatelskich w sobotę 15 września.

Niespełna 20 minut - tyle trwają formalności związane z wymianą starego dowodu osobistego na nowy.
     - Należy wypełnić wniosek o wydanie dowodu osobistego, są również potrzebne dwa aktualne zdjęcia z widocznym lewym uchem i lewym profilem oraz opłata 30-złotowa, którą należy uiścić w kasie urzędu - mówi Monika Smolarek z Wydziału Spraw Obywatelskich.
     W Elblągu dowodów nie wymieniło jeszcze 14 tysięcy osób. Jeśli tego nie zrobią do końca roku, może ich spotkać przykra niespodzianka.
     - Osoba, która nie będzie miała nowego dowodu po 1 stycznia 2008 roku, nie odbierze emerytury, zasiłku, przesyłki na poczcie, nie załatwi wielu innych codziennych spraw - wyjaśnia Maciej Cichosz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.
     Kolejek po nowe dowody nie ma, bo w Wydziale Spraw Obywatelskich utworzono dodatkowe stanowiska do obsługi interesantów.
     Dowód należy wymienić do końca roku. Termin ważności starych dokumentów mógłby przedłużyć Sejm, ale wszystko wskazuje na to, że obecny parlament zniknie szybciej niż stare dowody.
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Skoro jest termin to można zrobić to w ostatnim dniu i do tego namawiam.Niech krnąbrne urzędasy mają co robić bo wszystkie święta i dni między świąteczne mają wolne od pracy i człowiek który ma zajęty czas między 10 a 18 nie ma szans na załatwienie sprawy.SKANDAL!Urzędas dla ludzi nie odwrotnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-08-24)
 • No tak w długie wekendy mają zawsze zamknięte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kulawy i połamany(2007-08-24)
 • jestem za głosem wyborcy- Urzedasy dla nas powinni słuzyć a nie my dla nich w koncu to my ludzie pracujemy na nich . Niech ktoś mi powie jak to załatwić jak ktoś pracuje codziennie włacznie z niedzielami do 18.00 a nawet i dłużej za 700 zł miesiecznie.No niestety ale urzednik ,pracuje za godziwe pieniadze i za godziwe godziny pracy
 • a czemu sie oszukuje ludzi, wszystko mozna zalatwic na paszport i ksiazeczke wojskowa.dowod nie jest potrzebny.czemu mam placic 30zl plus 30zl na zdjeica czyli wjeb 60zl na ktore pracuje caly dzien
Reklama