UWAGA!

Dowóz na szczepienia

 Elbląg, Dowóz na szczepienia
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Przypominamy, że władze Elbląga w dalszym ciągu zapewniają dowóz do punktów szczepień dla osób niepełnosprawnych oraz osób powyżej 70. roku życia, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień - przypomina Urząd Miejski. 

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:
       • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
       • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
       • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

 

Infolinia dotycząca dowozu:
       Od 15 stycznia 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Elblągu uruchomiona została infolinia, która funkcjonuje w dni robocze w godzinach od 8 do 15.
       Numer infolinii: +48 55 221 21 20.

 

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia i realizacji usługi transportu będzie:
        1. posiadanie wyznaczonego terminu szczepienia – osoba zgłaszająca potrzebę usługi poprzez infolinię będzie musiała podać wyznaczony dzień i godzinę szczepienia oraz punkt szczepień;
       2. w przypadku osób niepełnosprawnych – posiadanie aktualnego orzeczenia z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub aktualnego orzeczenia z ZUS o I grupie inwalidzkiej, z w/w schorzeniami
       – w przypadku pozostałych osób powyżej 70 roku życia – złożenie oświadczenia o braku możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień
       3. zgłoszenie potrzeby transportu niezwłocznie z chwilą wyznaczenia terminu szczepienia, nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem szczepienia.

W ustalonym terminie i godzinie nastąpi transport z miejsca zamieszkania do punktu szczepień i z powrotem, samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

WAŻNE!
       Dowozem do punktu szczepień realizowanym przez Urząd Miejski w Elblągu nie mogą być objęte osoby:
       – które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego. Transport taki realizowany powinien być ze wskazań medycznych po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu;
       – które z uwagi na stan zdrowia wymagają podania szczepionki przez zespół wyjazdowy w miejscu zamieszkania. W takim celu, przy dokonywaniu rejestracji na szczepienie, należy ustalić, czy wybrany punkt szczepień dysponuje zespołem wyjazdowym.

Apelujemy, aby w przypadku, gdy osoby wymagające dowozu nie będą w stanie samodzielnie skorzystać ze środka transportu, zapewnić w miarę możliwości wsparcie drugiej osoby (członka rodziny lub opiekuna), a w przypadku wystąpienia barier architektonicznych uniemożliwiających dotarcie do środka transportu, rozważyć podanie szczepionki przez zespół wyjazdowy punktu szczepień.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Wreszcie jakiś artykuł gdzie będą mogli się wypowiedzieć nasi foliarze. Na oddziale we Fromborku pewnie straszne nudy a wszystkie filmiki z żółtymi napisami już obejrzane po kilka razy.
  • Dzięki temu że Polska jest europejskim liderem jeśli chodzi o szczepienia ochronne możemy wrócić do normalnego życia. Brawo rząd i ministerstwo zdrowia, zrobiliście kawał dobrej porządnej roboty, mimo podstawiania wam nóg przez totalną opozycję.
  • @TeofilSkorupa - Teofilu, szermierzu prawdy. Kłamstwo to GRZECH !
  • Dlaczego EMA oraz GIS nie posiadają wiedzy na temat jak długo szczepionki poszczególnych producentów uodparniają ? Czy jest to tydzień, miesiąc czy może pół roku ? Bez tej wiedzy możemy się szczepić ale nie będziemy wiedzieć kiedy nasza odporność poszczepienna zmaleje. Wg najnowszych danych MZ okazuje się że najwięcej zgonów miało miejsce w grupie osób zaszczepionych, więc o co tu właściwie chodzi ? Producenci tych eksperymentalnych preparatów sami nie wiedzą jak długo podany środek uodparnia, podają tylko procentową skuteczność ochronną. Coś tu śmierdzi.
  • Zejście z tego świata z dostawą do domu. .. Szacun
  • byłem wczoraj i wielkie zaskoczenie co do organizacji, oczywiście na plus, wielkie brawa!!!!
  • Nie wiadomo z ulotek jak długo te preparaty mają uodparniać, bo badania ciągle trwają. Właśnie w nich uczestniczymy. Informacja o tym pojawi się w ulotce z kolejną aktualizacją, jak napisali producenci w ulotkach. Dla jednej osoby to może być trzy miesiące, dla innej pół roku. W międzyczasie politycy pozwalają swobodnie transmitować wirus gdziekolwiek, mimo, że producenci nie zwalniają osób zaszczepionych z reguł bezpieczeństwa, gdyż szczepionka nie chroni przed zachorowaniem.
Reklama