UWAGA!

Dyskutowali o zmianach klimatu

2018-11-22
Aktualizowany 2018-11-22 09:04
 
Elbląg, Dyskutowali o zmianach klimatu
fot. nadesłana

W grudniu odbędzie się w Katowicach światowy szczyt klimatyczny COP24, podczas którego negocjowane będą warunki realizacji postanowień Porozumienia Paryskiego odnośnie redukcji emisji gazów cieplarnianych przez 177 państw, które w 2015 roku podpisały to Porozumienie. W Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu) - z racji przystąpienia do ogólnopolskiego programu Klimat to temat - ostatnio bardzo dużo się dzieje.

Uczestnicząc w 20. edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej, szkoła podejmuje różne działania. Jednym z nich było zorganizowanie i poprowadzenie 21 listopada debaty pod hasłem - Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!
       Wydarzenie to miało miejsce w Ratuszu Staromiejskim z udziałem zaproszonych gości: dyrekcji szkoły, pani Magdaleny Jankun - konsultanta ds. geografii i przyrody, rodziców debatujących uczniów, delegacji uczniów ze szkół podstawowych: SP1, SP23, SP18, SP9 oraz z zespołu Szkół Anglojęzycznych Regent.
       Debatę poprzedziła prezentacja nt. przyczyn i skutków zmian klimatu zaprezentowana przez uczennice z klasy 8e w składzie: Kamila Kurkowska, Alicja Klach, Angelika Pietrzyk, Laura Pietrzyk, Klaudia Bartkowska. Następnie uczniowie z klasy 8c (Nina Czarnecka, Mikołaj Miernik, Kacper Frąszczak, Katarzyna Bujalska, Wiktoria Glazik, Daria Muraszko, Klaudia Krzywdzińska, Tomasz Święcki) prowadzili rozważania nad możliwościami realizacji celów zrównoważonego rozwoju w kontekście zachodzących zmian klimatu i zastanawiali się, jakie działania można podejmować celem zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. W swoich rozważaniach, proponując różne rozwiązania, odnieśli się do problemu tak w skali globalnej, jak i lokalnej. Podczas dyskusji głos zabierali również zaproszeni goście. Według wszystkich istotne znaczenie ma konieczność przybliżania innym problemu globalnego ocieplenia oraz podejmowanie działań w tym zakresie zaczynając od swojego najbliższego otoczenia. Jeśli dziś zbagatelizujemy fakt globalnego wzrostu temperatury, jeśli dziś nie zadbamy o zrównoważony rozwój, to jutro może już być dla nas i innych gatunków żyjących na Ziemi za późno.  Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspaniałe wystąpienie, a wszystkim zaproszonym gościom za przybycie.
      
Izabela Romanowska i Joanna Belewicz, Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama