UWAGA!

Dzieci o historii elbląskiego gazownictwa

We wtorek 13 października o godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 19 odbędzie się Międzyszkolny Turniej o Historii Gazownictwa w Elblągu. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli uczniowie z dziewięciu elbląskich podstawówek.

Turniej to kolejna inicjatywa, odbywająca się w ramach roku jubileuszowego 150-lecia Gazowni Elbląskiej. Dzieci będą miały okazję zaprezentować nie tylko wiedzę dotyczącą historii gazownictwa w naszym mieście, ale również ochrony środowiska, ekologicznego stylu życia i bezpieczeństwa użytkowania gazu ziemnego. Na zwycięzców czekają interesujące nagrody.
       Turniej odbywa się pod patronatem firm będących spadkobiercami długoletniej tradycji gazownictwa na ziemi elbląskiej: PGNIG SA Pomorskiego Oddziału Obrotu Gazem w Gdańsku i Pomorskiej Spółki Gazownictwa.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fajni ludzie tworzyli Elbląską Gazownię. Pamiętam z r. 1948 inżyniera Kazimierza Mikołajczyka Dyrektora Gazowni. Zamiast samochodu dojeżdzał do pracy z ul. Stalina obecnie Bema dwukonnym powozem z woznicą. .. .Dystyngowany, człowiek z postawą i wysoka kulturą( nota bene jego starszy syn tworzył Polskie Radio w Warszawie jako Naczelny Inżynier). Grób Pana Kazimierza jest na Agrikola. Sporo sie działo za Dyrektora inżyniera Jerzego Mateusiaka. I klub zakładowy i młodzieży było sporo. Dzisiaj to już chyba emeryci, ale jak i kiedyś ludzie z klasą! Pozdrawiam!. Grób Jerzego Mateusiaka jest na Dębicy. Dodam anegdotkę kiedy to listy nie telefony były górą. Było sobie dwu Panów Zygmuntów Ch. Co ciekawe jeden w gazowni drugi bodajże w elektrowni. Ja to w takich przypadkach było sporo nieporozumień. No i Panowie o tym samym nazwisku i imieniu postanowili się spotkać. .. .Jeden był szczupły, niskiego wzrostu, drugi wysoki o poważnej posturze. A ponieważ obaj mieli poczucie humoru szybko doszli do porozumienia. Pytanie który gdzie pracował????? Ale krajobraz Gazowni zmienił się diametralnie, inny rodzaj gazu, nie ma olbrzymiego zbiornika i pieców gazowniczych i przykrych zapachów. Nie ma latarni gazowych. .. .. Gazownia to teraz nowoczesny zakład z automatyką, komputerowa obsługa klijenta. Spalanie gazu jest teraz ekologiczne, a jednostki to Bary!Kolor instalacji gazowych też jest fajny. .. .no jaki???Pozdrawiam uczestników i pomysłodawców konkursu!
Reklama