UWAGA!

Dziesięciu z Różową Wstążką

Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek już po raz siódmy przyznało tytuły Lekarza Różowej Wstążki Przyjaznego Kobiecie. Konkurs organizowany przez Amazonki cieszy się rosnącą popularnością. W tym wzięło w nim udział 875 kobiet z powiatów elbląskiego i braniewskiego, które głosowały na 115 lekarzy.

Dla porównania, w pierwszej edycji konkursu uczestniczyło 274 kobiet, które głosowały na 32 lekarzy. Liderzy konkursu wciąż prowadzą w rankingach, ale do pierwszej dziesiątki wciąż dochodzą nowi lekarze.
     W tym rok Kapituła Konkursu wyróżniła dziesięciu lekarzy, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Na liście znalazło się siedmiu lekarzy z Elbląga i trzech z Pasłęka. Tytuły Lekarza Różowej Wstążki Przyjaznego Kobiecie otrzymali: Józef Rojek, Marek Prus, Andrzej Pasieczny, Jolanta Prusak, Zygmunt Słabkowski, Dariusz Osadowski, Sławomir Owczarek, Barbara Pisarek, Wojciech Trębacz i Irena Daszkowska.
     - Cieszę się ,że konkurs jest coraz bardziej popularny wśród społeczeństwa, a z nami, Amazonkami, współpracuje wiele placówek służby zdrowia i lekarzy - mówiła podczas uroczystej gali w Hotelu Gromada honorowy prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek Alicja Tomczyk. - Dzięki nagłaśnianiu w mediach tego problemu coraz więcej lekarzy ginekologów i lekarzy pierwszego kontaktu pamięta o palpacyjnym badaniu piersi kobiet.
     Szczegóły w relacji radiowej Marty Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co do samej akcji - jest to na pewno świetna inicjatywa. Moje zastrzeżenia budzi jednak sposób zbierania głosów. Mam wrażenie, że oddanie swojego poparcia dla lekarza powinno być inicjowane przez pacjętkę. Ja natomiast w ubiegłym roku u jednego z lekarzy wymienionych w tegorocznej pierwszej 10 po badaniu piersi usłyszałam : "wszystko dobrze , niech sie pani ubierze i tu podpisze ".... No ale to w końcu świadczy o poziomie lekarza a nie przekreśla całej akcji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    była pacjentka tego Pana(2006-10-27)
Reklama