UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzisiaj przez Elbląg przejdzie czarny marsz

 
Elbląg, Dzisiaj przez Elbląg przejdzie czarny marsz
fot. AD (archiwum portEl)
Reklama

W 41. rocznicę islandzkiego strajku, która przypada na 24 października, w całej Polsce odbędzie się Runda II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W Elblągu strajk rozpocznie się o godz. 16. To będzie czas, by ponownie powiedzieć "nie" w sprawach, które godzą w wolność i godność obywateli.

Głównymi postulatami drugiej rundy strajku są: "nie" dla pogardy i przemocy wobec kobiet, "nie" dla ingerencji kościoła w politykę, "nie" dla polityki w edukacji.
       - Sukces Czarnego Poniedziałku udowodnił, jak wielką moc mają poszczególne jednostki, które idą ramię w ramię we wspólnej sprawie. Udało się, projekt ustawy „Stop aborcji” został 6 października odrzucony przez Sejm! To sukces nas wszystkich, gdyż elblążanie nie pozostali obojętni i wyrazili swój sprzeciw. W elbląskiej edycji strajku wzięło udział ponad tysiąc osób  – podkreślają lokalni organizatorzy – W poniedziałek, 24 października startujemy o godz. 16 spod pomnika na placu Konstytucji z kolejnym Czarnym Marszem, który tym razem nie musi być cichy.
       Strajkujący przejdą z placu Konstytucji pod Ratusz Staromiejski. Następnie w sali koncertowej Ratusza planowany jest m. in. panel dyskusyjny z udziałem psychologa. Będą też petycje do podpisania. Organizatorzy mają także do zaproponowania swap książkowy, na którym będzie można wymienić stare książki na inne, „nowe”. Zachęcają również do przygotowywania własnych haseł – nie tylko w formie tradycyjnej, ale także na parasolkach, które stały się symbolem walki o prawa kobiet w Polsce, kiedy to zimą 1918 roku polskie sufrażystki czekając na rozmowę z Józefem Piłsudskim stukały mu parasolami pod domem w Sulejówku (kobiety uzyskały prawa wyborcze w Polsce 28.11.1918 roku Dekretem Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej).

 


       - Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej, stopień uprzywilejowania kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo wciąż rosną, pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich jest zastępowane przez indoktrynację. Dlatego nadal mówimy nie! - wskazują organizatorzy ogólnopolskiej akcji - Nic już nie będzie takie jak było. My, dzielne siostry i wspierający nas rozumni mężczyźni zmienimy sytuację w naszym kraju. Nie składamy parasolek.
       Startujemy o godz. 16 spod pomnika na pl. Konstytucji z Czarnym Marszem (polecamy stworzenie własnych oryginalnych haseł), który zakończy się na ul. Stary Rynek pod Ratuszem Staromiejskim. Od godz. 17 planowany jest panel dyskusyjny z udziałem psychologa i wszystkich chętnych ze swap’em książkowym w tle i innymi atrakcjami.
      

Ogólnopolski Strajk Kobiet Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama