UWAGA!

„Eduscience” szansą dla przyszłych naukowców

 
Elbląg, „Eduscience” szansą dla przyszłych naukowców
fot. nadesłana

18 września na platformie edukacyjnej „Eduscience” odbyła się transmisja on-line inaugurująca projekt „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii - Eduscience”, którego uczestnikami są uczniowie klasy I a Gimnazjum nr 9 w Elblągu.

Celem projektu, którego liderem został Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, jest zwiększenie zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnych programów nauczania wykorzystujących interaktywną platformę e-learningową.
       W ramach projektu nauczyciele oraz uczniowie zarówno podczas zajęć, jak i poza nimi, będą łączyli się na platformie z wybranymi obserwatorami lub stacją badawczą.
       – Wykłady on-line, pokazy doświadczeń, rozmowy uczniów z naukowcami z pewnością uatrakcyjnią proces dydaktyczny – zapewnia administrator projektu w Gimnazjum nr 9 Izabella Romanowska.
       Wychowawca klasy I a, Iwona Wojciechowska-Salamon podkreśla zaś, że jej uczniowie mają nie tylko szansę na ciekawsze lekcje, ale mogą też wymieniać się doświadczeniami z innymi uczestnikami przedsięwzięcia.
      
       Patronat medialny nad akcją objął TVP1, natomiast patronatem honorowym został Minister Edukacji Narodowej.

      
Gimnazjum nr 9
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Mój syn uczęszcza do tej klasy. Jestem z tego dumna, choć do pewnego czasu podchodziłam do tego dosyć sceptycznie. Nawet przeszło mi przez myśl przepisać dziecko do innej klasy. Jednakże miałam dużo wątpliwości, oczekiwałam opinii syna na powyższy temat, gdyż nie mogłam sama decydować - a tym bardziej za niego. Postanowił zostać w tej klasie. W chwili obecnej nie mam powodu do zmartwień, syn dobrze się uczy - czym mnie pozytywnie zaskoczył :). Mam nadzieje, że będzie tak zawsze, trzymam rękę na pulsie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Ewa M.(2012-10-04)
Reklama