UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Eko-wymiatacze zaczynają sprzątanie

Elbląg, Eko-wymiatacze zaczynają sprzątanie
fot. nadesłane

Kolor ściereczki ma znaczenie, kiedy zabieramy się za sprzątanie łazienki, toalety czy ściany. Tego m.in. dowiadują się uczestnicy projektu „Eko-wymiatacze – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”.

Po szkoleniu teoretycznym dotyczącym sprzątania w budynkach, próbują swoich sił w pracy na profesjonalnym sprzęcie pod okiem specjalisty.
       Cykl szkoleń, w których osoby niepełnosprawne intelektualnie biorą udział, uczy sprzątania wewnątrz budynków, na zewnątrz oraz w automyjni. Obecne szkolenia dotyczą sprzątania w budynkach o różnym przeznaczeniu. Z zajęć teoretycznych i praktycznych korzysta 18 osób. Oprócz tego niepełnosprawni uczestniczą w zajęciach sportowych.
       Szkolenia mają za zadanie zmniejszyć główny problem osób niepełnosprawnych, jakim jest niewystarczające przygotowanie do podjęcia zatrudnienia. Jest to istotne z uwagi na skalę problemu. Wyszkolona kadra osób sprzątających może stać się atrakcyjną propozycją dla elbląskich przedsiębiorstw.
       Organizatorem szkoleń jest stowarzyszenie „Sprawniejsi” działające w Elblągu od 6 lat. W szkoleniach przez nich organizowanych do tej pory wzięło udział około 100 osób niepełnosprawnych.
       Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Sylwia Dolega, „Sprawniejsi”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama