UWAGA!

Ekowędrowanie

 Elbląg, Ekowędrowanie

W styczniu Hufiec Elbląg ZHP rozpoczął realizację nowego projektu „Ekowędrowanie”, którego celem jest wykreowanie ekoturystyki jako nowego produktu turystycznego. Regiony objęte projektem to Wysoczyzna Elbląska, Zalew Wiślany oraz obwód kaliningradzki.

W pierwszym miesiącu działań (styczniu) odbyło się spotkanie liderów dwóch partnerskich organizacji, które biorą udział w projekcie, tj. Hufca Elbląg ZHP oraz Organizacji Skautowej w obwodu kaliningradzkiego „Niedźwiedź”. Efektem spotkania była impreza, która odbyła się podczas ferii (10-12 lutego) w Kaliningradzie. Wzięło w niej udział 30 skautów z Elbląga oraz z obwodu kaliningradzkiego. Uczestnicy biwaku poznali ekologiczne walory rosyjskiego partnera. Zajęcia, które najbardziej zaciekawiły harcerzy, to bieg terenowy; w lesie na uczestników zabawy czekały punkty z różnymi zadaniami, były to między innymi zjazdy na linach czy biegi z przeszkodami.
     - Wszyscy poznaliśmy najciekawsze miejsca obwodu kaliningradzkiego, m.in. w formie gry planszowej - mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacyjnej. - Odwiedziliśmy także oceanarium oraz statek naukowo-poszukiwawczy „Witiaż”, który brał udział w zdjęciach do filmu „Titanic”. Chcemy, aby kolejne imprezy, które są zaplanowane w projekcie, były równie udane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z rosyjskimi skautami. Zaplanowaliśmy między innymi dwa rajdy, jeden odbędzie się na terenach Wysoczyzny Elbląskiej, a drugi na Mierzei Wiślanej. Pierwszy skierowany jest do starszych uczestników projektu, wezmą w nim udział także przedstawiciele rosyjskiej strony. Chcemy podczas rajdu skupiać się na walorach krajobrazowych oraz przyrodniczych. Dzięki takim działaniom będziemy umacniać przyjaźń naszej organizacji z rosyjskimi skautami. W elbląskim hufcu zorganizowany zostanie kurs języka rosyjskiego dla początkujących, wezmą w nim udział harcerze starsi oraz wędrownicy.
     
     Projekt przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego (Fundusz Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych).
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama