UWAGA!

Elbląg Czyta… urodzinowo!

Elbląg, Elbląg Czyta… urodzinowo!

Tak, tak, to już rok akcji „Elbląg Czyta Dzieciom” w naszym mieście. W najbliższą niedzielę (7 października), jak zwykle o 12.30, spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim. Będziemy dmuchać świeczki, dziękować, a przede wszystkim – czytać!

Spotkanie w Stumilowym Lesie
       Misia o małym rozumku nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Kubuś Puchatek i jego zabawne przygody będą z nami podczas najbliższego spotkania z wartościową literaturą. A hasło na wspólne niedzielne południe brzmi: „Bądź w kontakcie z książką”. Tytuł jest nieprzypadkowy, nawiązuje do nazwy jednego z partnerów strategicznych akcji, który  włączył się w organizację najbliższej czytanki.
      
       Jak na profesjonalistów przystało, przygotowali mnóstwo niespodzianek oraz atrakcji. Poza czytaniem książki Alana A. Milne, będzie zabawa w dźwiękonaśladownictwo, malowanki na styrodurze (materiał wykorzystywany m.in. do produkcji gadżetów reklamowych) i niespodziankowe „misie tulisie”. Poza tym złożymy uroczystą przysięgę czytankową i oficjalnie podziękujemy tym, którzy przez ostatni rok wspierali nas w akcji.
      
       Czas podsumowań i świętowania
       Partnerów akcja „Elbląg Czyta Dzieciom” ma niemało. Wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem rodziców oraz małych słuchaczy. Tym samym coraz chętniej zgłaszają się instytucje i organizacje, które chcą włączyć się do działania. O tym marzyli na samym początku jej organizatorzy, wierząc, że się uda. – Ten rok pokazał nam, że za niewielkie pieniądze, ale przy wielkich chęciach można i warto działać! – mówi Anna Łebek-Obrycka, koordynatorka spotkania.
      
       Badamy stopy naszych dzieci

       Tym razem spotkanie będzie miało wymiar również i zdrowotny, zwłaszcza dla tych, którzy do Ratusza Staromiejskiego przybędą nieco wcześniej. Tuż przed czytanką bowiem, o godz. 11.30, będzie można wykonać bezpłatne badania podoskopem i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Warsztat przeznaczony jest wszystkich dzieci, jednak szczególnie dla dzieci od lat dwóch. Badanie stóp podoskopem służy ocenie kształtu stopy, daje olbrzymią ilość podstawowych informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia takich schorzeń, jak np. płaskostopie, stopa płasko-koślawa, koślawość palucha. Badanie jest oczywiście bezbolesne oraz nieingerujące, a polega na postawieniu dziecka na urządzeniu podobnym do wagi. Podczas warsztatów dowiemy się, jak dobierać buty dzieciom, czy buty za kostkę są dobre, kiedy je stosować, czy kupować dzieciom buty ortopedyczne, czy bieganie na bosaka jest dobre, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi stóp i chodu, jak wspomagać prawidłowy rozwój mięśni stopy.
      
       Akcja przebiega pod patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl.
      
       Akcja jest współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

      
Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama